‘Tayyip Bey’e güle güle’ tutarlılığı

DUVAR – Doğru Parti ve Adalet Partisi, içinde Zafer Partisi, Memleket Partisi ve Milli Yol Partisi’nin de yer alacağı yeni bir sonuca varmak için çalışma başlatacaklarını açıkladı. İttifakın ismini “Cumhuriyet İttifakı” olarak seslendireceklerini söyleyen Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu, “Tahmin ediyorum ki bunun oy beklentisi ilk başta yüzde 20’ler olacak. Bu işi iyi bilen insanlarz hepimiz” dedi.

Rifat Serdaroğlu ve Vecdet Öz, bugün Doğru Parti Genel Merkezi’nde düzenledikleri basın toplantısında, yeni bir sonuca varmak için başlattıkları operasyon hakkında bilgi verdi.

ANKA’nın haberine göre Vecdet Öz, şunları söyledi:

‘ŞU ANDA 4 PARTİ TEMAS HALINDEYİZ, BİR İTTİFAK OLUŞTURMA GAYRETİ İÇERİSİNDEYİZ’

“Bir istişare, dirsek duruşu içindeyiz birkaç parti. Türkiye’de siyasetin önü tıkalı. Bugün kurulmuş olan uygunluklar buna cevaz verememektedir. Hepimiz demokrat misyondan geliyoruz. Bölünmüşlüğünü ortadan kaldırmak için hepimiz bir araya gelelim. Bu yayın yasası doğallarımız için çok hayırlı oldu, bütün merkez sağı bir araya toparlıyoruz. Çeşitli partilerle de görüşme arasındayız. Parçaların bir tanesi Zafer Partisi, biri Memleket Partisi. Şu anda 4 parti temas halindeyiz, bir sonuca varma gayreti içindeyiz. Darı İttifakı, dar bir alana sıkışmış, kendi aralarında toplantı yapan, Türkiye’yi kucaklamayan, tırmanma ihtimali de olmayan bir bölgeye geldi. Dolayısıyla çok kırgın, küskün toplumunun bir bölümü siyaseten açıkta gideceğiz, kuracağımız bu sonuca buna cevaz verir hale gelecektir.

‘BİZ NE YAPACAĞIMIZDAN ÇOK NE YAPMAYACAĞIMIZI BİLİYORUZ’

Bugün Türkiye’nin durumu içler acısı. Ekonomiden tutun da diplomasiye, uluslararası ilişkilere kadar çok geniş bir yelpaze içinde derin bir krizin içindeyiz. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin bunu toplama gibi bir yeteneği yoktur. Oyları da hızla aşağı inmektedir, çarşıya pazara inememektedir. Oğul çırpınışlarıdır. Bizler, geniş kadroya sahip birer partiyiz. Eski, köklü bir misyondan geliyoruz. Bizim programlarımızın geçmişleri hazır. Geçmişte yaptıklarımız da geleceğin teminatıdır. Biz ne çalmaktan çok ne yapmayacağımızı koruyoruz. Bugün Adalet ve Kalkınma Partisi’nin hükümetin içerdiği nokta, ne yapmaması gerektiğini bilmemesinden yararlanma.

‘İKTİDARA TALİBİZ, PARLAMENTER SİSTEMİ GERİ GETİRECEĞİZ’

Türkiye’de bir uluslararası imha projesi uygulanmakta. Kuran’dan koparılmış bir din, bedeni koparılmış bir millet, ekonomisi çökertilmiş bir ülke, askeri tarumar edilmiş bir devlet, demografik yapıya sahip bir vatan oluşturmaya çalışıyorlardı; bunu başardılar. 2023’te Cumhur İttifakı iktidardan sonra bu, daha da derinleşerek devam edecek. Bizler, Allah nasip ederse iktidara talibiz, parlamenter sistemi geri getireceğiz. Bu bölümleri, dargınlığı ortadan kaldıracağız. Bin yıllık kardeşliği yeniden tesis kurma.”

Serdaroğlu da yeni sonuca dair şöyle konuştu:

‘OY POTANSİYELİ İLK BAŞTA YÜZDE 20’LER CİVARINDA OLACAKTIR’

“Bizim programımızda, üç dalda ciddi açıklamalar yapılacak. Doğru Parti olarak bir yol haritamız var, hep beraber onu geliştirip Türk milletinin emrine sunacağız. Öğretmenlerimiz, yargıçlarımız ve sağlık görevlilerimiz milletvekili maaşına yakın maaş alır hale getirilecek. Bunlar, bir toplumu inşa eden temel güçtür. Zor günler geçiriyoruz, bizim Kuvacılarımız bir nevi. Ciddi bir mücadele veriyoruz. Anayasa’mızın ilk 6 maddesine gönülden bağlı, Atatürk ilkesi ve devrimlerini Türk devletinde yeniden etkin kılacak güzel bir hüküm kuracağız inşallah. Zafer ve Memleket partilerinin eski biçimli partilerle de temasları var, bunlardan bir tanesi de Milli Yol Partisi’dir. Hep birlikte enine de dikine de bir genişleyeceğiz. Türk milletinin önüne milli bir kararlılık, birbiri ile uyum içinde olan, kavgalı olmayan güzel bir tutarlılık koyacağız. Tahmin bekliyorum ki bunun oy beklentisi ilk başta yüzde 20’lere yakın olacaktır. Bu işi iyi bilen insanlar hepimiziz.

‘MİLLİ BİR İTTİFAK AMA İSMİ ‘CUMHURİYET İTTİFAKI’ GİBİ DÜŞÜNÜLÜYOR’

Cumhurbaşkanlığı seçimi var ama şu an Türkiye’de cumhurbaşkanlığına bir tane aday olan yok. Tayyip Bey ‘Adayım’ diyor ama asla aday olamaz. Anayasa’mızın 101’inci, 116’ncı maddesi onun aday olmasını engelliyor. Bir tek şart var; altılı zorunluluğun destek verilmesi halinde tekrar aday olabilir şeklinde, ama onda da tabii olamaz. Altılı zorunluluğun da adayı yok. davranışlarını sıkıştırıp görünümler. Gerçek Atatürkçüler biz. Bir insan hem FETÖ’cü hem Atatürkçü hem İhvancı hem Atatürkçü olamaz. Biz gerçek yöneticin ağababaları ile zamanında mücadele etmiştim, ülkeleri onları bırakmamışız, yine bırakmayacağız. Cumhuriyet sahibi değil. Önümüzdeki günlerde bu temaslarımız devam edecek. Milli bir bağlılık ama ismi ‘Cumhuriyet İttifakı’ gibi sanılıyor. Neden net söyleyemiyorum? Çünkü diğer arkadaşlara saygısızlık olmasın. Cumhur orada Beştepe’de, Millet de Altılı Masa’da birbirini yiyor. Cumhuriyet de burada olsun diye düşünüyor, başkanın da ben de. ‘Tayyip Bey’e güle güle’ sözlerini da diyebilirsiniz.” (HABER MERKEZİ)

Leave a Comment