TBMM’de muhafaza! Hulusi Akar ile Aytun Çıray berabere kaldı

TBMM’de yapılan Milli Savunma Bakanlığı araştırma görüşmelerinde İYİ Partili Aytun Çıray ile Bakan Hulusi Akar arasında sert tartışmalar yaşandı.

TBMM'de muhafaza!  Hulusi Akar ile Aytun Çıray berabere kaldı

Milli Savunma Bakanlığı görüşmelerinde gergin anlar… İYİ Partili Aytun Çıray, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a, Türk askerinin başına çuval yöneten ABD Kara Kuvvetleri Komutanı Raymond Odierno’dan liyakat madalyasını kaldırdı ve “O ödül niye aldınız?” diye sordu.

Hulusi Akar “Bir tek ben mi aldım, almayan yok” diye savunma yaptı. Akar, Çıray’ın “Bu ödül reddetseydiniz sonuçları ne olurdu? Genelkurmay Başkanı olmanın önünü keserler açık mı?” sözlerine Akar, sinirlendi, masaya vurarak “Karşına kamerayı koy, şov yapmak için. Biraz sonra bunları yayınlayacaksınız, oy alacaksın. Nah alırsın böyle oy. Bozulmuşsun” dedi.

İkili arasında yaşananlar tutanaklara böyle yansıdı:

“ÖNÜNÜ KESERLER MİYDİ?”

Çıray: Eski defterleri açılacak ama madem buradasınız, Süleymaniye’de Türk askerinin başına çuval ele geçirme emrini veren ABD’li komutan Odierno’nun elinde liyakat nişanı aldınız. Sizin bu değerlendirmelerinizi değerlendirme PKK’lılar İdil’de silahlarıyla resmi geçit geçişi. TSK’nın kurumsal onurunu yerle bir eden adam aracılığıyla verilen bu ödülü neden kabul ettiniz? Bu kararı reddetseniz, sonuçları ne olurdu? Genelkurmay Başkanı olmanızın önünü keserler açık mı?

Akar: Bir tek ben mi aldım, ödül mü? Bilmeden konuşman.

Çıray: Acziyetin ifadesi, kendi zekanızı ortaya koyuyorsunuz. Her kim almışsa ayıp etmişti.

“BOŞ KONUŞUYORSUN”

Akar: Karşına televizyonu alıp propaganda yapıyorsun. Boş konuşuyorsun.

Çıray: Bağırarak haklı olamazsın. Sadece acziyetinizi ortaya koyuyorsunuz.

“AÇ BAK LİSTEYE”

Akar: Aynı şeyi ciklet gibi çiğniyorsun. Aç bak listeye, almayan yok (masaya vurarak).

Çıray: Bu kişinin elden çıkarılması önemlidir.

“NAH ALIRSIN”

Akar: Karşına kamerayı koy, şov yapmak için. Biraz sonra bunları yayınlayacaksınız, oy alacaksın. Nah alırsın böyle oy.

Çıray: Siz bu memlekette Genelkurmay Başkanlığı yaptığınız he. Ne ayıp! İlk defa küfreden bir Genelkurmay Başkanı ile karşılaşıyorum. Ben Türkiye Cumhuriyeti’nde Müsteşarlık yapmış, devleti ne demek bilen biriyim. Akıl almayın.

“ŞEN BOZUKSUN, YAZIKLAR OLSUN”

Akar: Bozulmuşsun.

Çıray: Sizsiniz bozuk.

Akar: Sen bozuksun. Yazılar olsun.

Çuval Olayı'nın 19. yılı ve topuktan Türk müdahale usulü İlginizi Çekebilir Çuval Olayı’nın 19. yılı ve topuktan Türk müdahale usulü Size tarihi bir olayı anlatacağım: Çuval misillemesi İlginizi Çekebilir Size tarihi bir olayı anlatacağım: Çuval misillemesi

.

Leave a Comment