Tekirdağ’da, karnından 35 kilo kitle çıkarma

Karın şişliği nedeniyle gittiği hamile operasyonunu yürüten kadın karnından, 35 kilogramlık kitle çıkardı. Ameliyata 110 kiloyla giren kadın, 70 kilo olarak çıktı.

Tekirdağ'da, karnından 35 kilo kitle çıkarma

Tekirdağ’da kadın bir hasta, karnındaki şişkinlik nedeniyle görevli giderken karnında kitle olduğunu gerçekleştirdi.

40 yaşında kadın, Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi’nde Gastroenteroloji Uzmanı Op. İhsan Gündüz ile Cerrahi Onkolojik Uzmanı Op. Dr. Yüksel Beyaz tarafından ameliyat masasına yatırıldı.

2 saat süren operasyonda, kadın karnından 35 kilogram bir kitle çıkardı.

DHA’nın haberine göre; Op. Dr. İhsan Gündüz, uzun zamandır karın şişkinliğinin yaşadığı ve kendisine başvurmakta geciktiğini belirten şu ifadeleri kullandı:

“Bizi şaşırtacak derecede büyük bir kitle ile karşılaştık. Batının içinde hemen her organa temas eden, tam kaynağı da belli olmayan büyük bir kitleydi. Gerekli operasyonu gerçekleştirdik.

“Üzerinden büyük bir yük kalktı”

Hasta geldiğinde 110 kilodan ağırdı. Şimdi 70 kilo ulaşımı. Üzerinden büyük bir yük kalktı. Hasta yürüyüşünü, eklentilerini, solunumunu hatta kalp fonksiyonlarını bile etkileyen bir kitleydi.”

Tekirdağ’da, karnından 35 kilo kitle çıkarma ViDEO

Tekirdağ'da, karnından 35 kilo kitle çıkarma #1

“15 yıllık cerrahım, ilk kez böyle bir kitle gördüm”

Op. Dr. Yüksel Beyaz da gördüklerini söyledi:

“15 yıllık cerrahım, ilk kez böyle bir kitle gördüm. Türkiye’de bu kadar büyük bir kitlenin çıkardığı yer. Dünyanın belki de en büyük kitlesi olabilir. Hasta için çok iyi bir ameliyat oldu. Gözlemci bizi biraz zorladı. mutlu etti.Hasta da ameliyat sonrası şaşırdı.Nefes alamayan hasta,ameliyattan nefes alıp rahat gitmeye başladı.”

hasta karnından toplanan kitlenin incelenmesi sürüyor.

Tekirdağ'da, karnından 35 kilo kitle çıkarma #2

Tekirdağ'da, karnından 35 kilo kitle çıkarma #3

Leave a Comment