Temel Karamollaoğlu’ndan ‘cumhurbaşkanı adayı’ açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı temel karamollaoğlu, Almanya’nın Duisburg toplantısı düzenlendi “Seçime Hazırlık; Avrupa Hamle” toplantısı gazetecilere bir arada bulundu.

6’lı masanın cumhurbaşkanı adayının sorulması üzerine Karamollaoğlu, “Son toplantımızda bu kısa sürede ortaya çıktı ama bizim prensibimiz olarak genel, seçim tarihi belli gördükten sonra cumhurbaşkanı adayını görüşüp konuşalım.” dedi.

Karamollaoğlu, bu yılın sonundan önce bir açıklama yapmayacağını belirterek, “Yılbaşından sonra hadiselerin kayıtları ve atmosferde görülen bir açıklama içeriyor. Çünkü bu içimizde de dünyada da bir alışkanlıktır, seçim tarihi belirlenmeden adaylar açıklanmaz” diye konuştu.

“AVRUPA’DAKİ TÜRKLERİN SORUNLARI ÇÖZECEK MİLLETVEKİLİ GRUBU OLACAK”

Yurt dışında yaşayan Türkleri ayrı bir seçim bölgesi olarak gördüklerini yaşadıklarını anlatan Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

  • Avrupa’da yaşayan Türklerin geleceği, isteklerini, sorunlarını çözecek bir milletvekili grubu olacak. Parlamentoda da böyle temsil edilecekler, Avrupa’da yaşayan Türkleri temsil edecekler. Bu sorunu da ortadan kaldırmak, Avrupa’daki Türklerin çözülemeyen sorunları da Meclisin yayılmasına böylece sürekli gelir. Ayrıca atılması gereken ayrıntılar varsa da ayrıca atılır.

“HERKESE ULAŞACAĞIZ”

Karamollaoğlu, Saadet Partisi olarak Avrupa’da yaşayan herkese ulaşmak istediklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

  • Biz Avrupa’da yaşayan bütün Türk umutlarına ulaşmayı bir hedef olarak koyduk, herkese ulaşacağız. Avrupa’daki Türklerin düzenlemeleriyle ilgili, aynı cihazla ilgili problemleriyle de ilgili düşüncelerimizi, politikalarımızı aktarmayı amaçlıyoruz. Bunun için de destek bekliyoruz. Bir ilgi var ama bunun zirveye çıkabilmesi için benim talebim şu oldu, elimi sıkmadığımız bir tane Türk sahibi olmayacak.

Leave a Comment