TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’den Yusuf Demir’den – Spor Haberleri

Galatasaray ‘Hızlı Wien’den devralınmış ve statüsünde olan Yusuf Demir’in bünyesi kabul edilmemesi ile ilgili devam edecek. Son olarak Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, “Türkiye, Yusuf’u kazanmalı. Bu konu ile TFF’yle görüşeceğiz” kullanarak TFF’ye, Yusuf için hazırlıklarını yapacaklarını net olarak ifade etmişti.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşilerle yaşananlarla ilgili olarak Akşam Gazetesi’ne konuştu.

İşte o açıklama:

Bir Türk oyuncunun bir başka milli takımı seçmesi durumunda Türk Milli Takımı’nda milli yok. Onun için milli takımı’nda oynamıyor.

‘Mesut Özil yanlış’

Çünkü Mesut’un Alman Takımı’nı seçmesi 2015 öncesinde. Demir’i transfer ettikten sonra böyle bir kılavuz çıkarttık. 7 yıl önce çıkartılmış. belirli şudur.

Korsan yayınından

Korsan yayınla ilgili yapılan çalışmalarla ilgili büyükşi, “Biz yayıncılarla birlikte yayınlanıyor. Biz de ESB’ye bildiriyoruz. Onlar da yayınları yayınlıyorlar. burada kontrol amaçlı kullandık.

Kuntz ile yola devam mı?

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Kuntz’la yolların ayrılacağı ile ilgili iddialara yanıt verdi. Büyükkşi, “Hocamız Kun’la gibi bir düşüncemiz yok. Başkan Mehmet Büyükekşi, Milli Takım ‘ın gelecek durumda ile ilgili ise “Milli Takım olarak hedeflerimizi belirlemiş durumdayız.

Son zamanlarda takımlarımızın arenasında TFF başkanı Mehmet Büyükekşi, “Ülke performansımız devam edecek olan son derece önemli. İnşallah bizim da Avrupa’da olacak gibi olur. İnşallah 15’inciliğe kadar çıkarız. Çünkü muhtemelen üstümüzdeki öğrencilerle Avrupa’dan çok büyük bir puanla. Şampiyonlar Ligi’ne Türk takımlarının nasıl olacağı hakkında” diye konuştu.

‘Çok daha iyiye gidecek’

Yapay zekanın hakemlerinden atamalarından mısınız? sorusuna Başkan Mehmet Büyükekşi; “Yeni bir uygulama yapıyoruz. İyinin gidişi. Her zaman daha iyiyi arıyoruz. Şu anda mükemmel bir gelişme. Umarım her geçen gün iyiye gidecek” yanıtını verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi “İlklerden beri Fair Play’e katılıyoruz. Futbol barış, dostluk ve sevgi demek. çalışmalar yapacaklar” diye konuştu.
Leave a Comment