TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’den Yusuf Demir’den

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet BüyükekşiGalatasaray’ın yeni transfer Yusuf Demir‘içinde eğitiminde oynamasıyla ilgili hakkında konuşacak. Büyükekşi, “Galatasaray Yusuf Demir’i bu konuda ikna etmeyi öğrenmişti” dedi.

Galatasaray Başkanı Dursun ÖzbekYusuf Demir’in yerleşik statüsünde oynaması için hazırlıkta bulunmalarını söylemiştim. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi genç oyuncunun durumu hakkında konuştu.

Akşam gazetesiyle ilgili açıklama yapan Büyükekşi, “Ülkemizde, bir talimat var. Bir Türk oyuncunun bir başka ülke milli takımı seçmesi durumunda Türk Milli Takımı’nda oyuncu yok. Bu oyuncu biz yeni yazmadık. 2015 yılında yapılmış bir talimat. Bu da oyuncu En son Ekim 2021’de Avusturya Milli Takımı’nda resmi oyunu oynamış.

Mesut Özil örneği

Mesut Özil’i öne döndürenlere yanıt veren Büyükekşi, Çünkü Mesut’un Alman Takımı’nı seçmesi 2015 öncesinde. Demir’i transfer ettikten sonra böyle bir kılavuzdan çıkarıldık. 7 yıl önce çıkartılmış. belirli şudur. diye konuştu.

Dursun Özbek ne demişti?

Yusuf Demir’in Türk statüsünde oynamaları için temaslarının sürdüğünü ve genç futbolcunun milli takıma kazandırılması, vurgulayan Özbek, “Yusuf ile ilgili tüm ekiplerimiz sürüyor. Önemli bir oyuncu ile ilgili ekiplerimiz. Türk sporuna yönelik hizmetler için uygun olmayan bir insaniz, çok genç. Bu genç yaşta son derece başarılı hamleleri, başarılı olmuş. Takımımız var. Federasyonumuzun buna pozitif bakacağını düşünüyorum. şeklinde konuşmuştu.

19 Yusuf Demir, Avusturya Milli Takımıyla hazırlık yapılmaya kadar 4 maça çıktı.

Hakem yorumu

“Yapay zekanın yönlendirmelerinden atamalarından mısınız?” soruna Başkan Mehmet Büyükekşi, “Yeni bir uygulama yapıyoruz. İyinin hızlanmak. Her zaman daha iyi arıyoruz. Şu anda mükemmel bir gelişme. Umarım her geçen gün iyiye gidecek” yanıtını verdi.

TİKLAYIN – Spor hukukçusu Dr. Önder Ege değerlendirdi; Yusuf Demir, yerlide oynayabilir mi?

Leave a Comment