TFF’den Yusuf Demir sonra! uygun değil

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2022-2023 Sezonu Spor Toto Süper Lig, Spor Toto 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig’de yer alan kulüplerin Birinci Transfer ve Tescil Dönemi sonrası oluşan resmi bir takım oyuncu lislerini yayınlandı. TFF yayınladığı liste, Galatasaray ‘ın statüsünde ve milli takımda oynaması için gerekli olan milli açıkladığı listeyi uygun öngörmektedir.

Buruk: “Yusuf’un Türk statüsünde oynaması gerekiyor”

Galatasaray’ın Rapid Wien’den transfer olduğu Yusuf Demir, Türk tarafından tercih ediliyor. Okan Buruk ile ilgili daha önce ilk tercih olarak, “Keşke Yusuf’la Türk olarak oynatabilsek. Türk bir hedef, her şeyiyle Türk olan bir çocuğu. Takımın tercihinin nasıl olduğu da açık değil. açık. Her şeyle Türk olan bir futbolcunun Türkiye’de Türk statüsünde oynaması gerekli değil.” demişti.

“Yusuf Demir A Milli Takım’da oynamaya uygun değil”

Ajansspor’un haberine göre; TFF, yayınladığı kulüplerin A takım tescil listelerinde Yusuf Demir için A Milli Takım’da oynamaya uygun değil dedi. 30 futbolcuyu tescil eden Galatasaray’da Abülkerim Bardakcı, Ali Yeşilyurt, Barış Alper Yılmaz, Berkan Kutlu, Emin Bayram, Emre Taşdemir, Hamza Yiğit Akman, Jankat Yılmaz, Kazımcan Karataş, Metehan Baltacı, Kerem Aktürkoğlu, Okan Küçük, Özgür Baran Aksaka ve Yunus Akgün A Milli Takım’da uygun olarak işaretlendi.

Fenerbahçe 32 oyuncu tescil etti

Fenerbahçe ise 32 futbolcu tescil etti. Bu futbolcular Ar Altay Bayındır, Bora Aydınlık, Çağtaykalıp, Emre Mor, Erkan Arda Çağdaş, Ferdi Kadıoğlu, İrfan Can Eğribayat, İrfan Can Kahveci, İsak Vural, İsmail Yüksek, Melih Bostan, Mert Hakan Yandaş, Ertuğrul Çetin, Serdar Aziz, Serdar Dursun, Yiğit Efe Demir ve Yusuf Kocatürk A Milli Takım için uygun bulundu.

Beşiktaş’ın 18 Türk’ü var aralarında A Milli değil…

Beşiktaş’ın tescil ettirdiği 32 futbolcudan 18’i milli statüde bulundu. A Milli Takım’ın Lüksemburg ve Faroe Adaları maçları için açıkladığı aday kadroda hiçbir Beşiktaşlı futbolcunun yer almaması Siyah-Beyazlılar’ın tepkisini çekti.

Berkay Vardar

Umut Meraş

Cenk Tosun

Demir Ege Tıknaz

Emre Bilgin

Emrecan Uzunhan

Ersin Destanoğlu

Mert Günök

Kerem Atakan Kesgin

Necati Bilgiç

Necip Uysal

Oğuzhan Akgün

Salih Uçan

Semih Kılıçsoy

Serkan Emrecan Terzi

Tayfur Bingöl

Tayyip Talha Sanuç

.

Leave a Comment