Tolunay Kafkas’tan Okan Buruk’a Yusuf Demir tepkisi: Eğer ileri giderse…

Ümit Milli Takım Teknik haber Tolunay KafkasGalatasaray’da yabancı statüsünde oynayan Yusuf demir ile ilgili Okan Buruk‘un konuşmalarına karşı getirildi. Kafkas, onun onun da işini ben veririm. Çünkü buradaki genç takımı hocaları ve biz çok sarf ediyoruz ve az ile bu yapmaya çalışacağız. Onun için doğru takdir, doğru bilgiler vermek lazım”.

Galatasaray’ın bu sezon antrenmanlarına kattığı Türk asıllı Avusturyalı futbolcu Yusuf Demir’in statüsünde oynaması tartışma tartışması.

Avusturya Milli Takımında forma genç yetenek için Galatasaray teknik direktörü Okan Buruk açıklama giyda bulunmuştu. Buruk’a yanıt, Ümit Milli Takım Teknik incelemesi Tolunay Kafkas’tan geldi.

Skorer’e Kafkas, Yusuf Demir’in milli takım için tercihini Avusturya’dan yana kullandığını vurgularken Okan Buruk’un sözlerine tepki gösterdiler.

Kafkas’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Kendini davet et, yazılar var”

“Yusuf ile ilgili ” genç milli takımlarda ile ilgili, ben, isim de yetiştirme, Nedim hoca Güngör hocamız ilgilendik. Bizden tavsiye edilir, yazılar var. Avusturya Ümit Milli Takımı’nda forma giymişti.Bizim Yusuf Demir’i Ümit Milli Takımı’na almamız söz konusu olması gerekiyor. İnsanlarda başka şeyler kullanmakta olan adamlardan başka şeyler gidiyor. kan Buruk benim arkadaşı.

“İleri giderse…”

“İleri giderse onun da kendisine yönelik genç ben veririm. Buradaki genç takımı sarfetmemiz ve biz çok emek sarf etmemiz ve az yararlanmamız ile bu işi yapmaya çalışıyoruz. Onun için doğru onlar, doğru bilgiler vermek gerekir. Ben saygı gösterme. Yusuf Demir Avusturya Milli Takımı’ Onu seçmiş olması tercihi ama biz Yusuf Demir ile ilgili çok özeni düşündüğümüzü düşünüyorum. bir yok. Başka oyuncular için belki olabilir olabilir ama Yusuf Demir için gelen şey olabiliriz”

“Türkiye’de Türk olarak oynamalı”

Okan Buruk, performans sergilemeYusuf Demir çok mutfak, çok yetenekli. Keşke Türk olarak oynatabilsek. Ailesi Türk, onun anlamı Türk. Milli takım tercihi nasıl olmamış. Biz mi gittiğinde, o mu seçeneğinde? Yusuf gibi Türk bir oyuncu, Türkiye’de Türk olarak oynamalısınız. Bu sadece Yusuf için değil, benzer durumdakiler için de böyle olmalı.” demişti

Leave a Comment