Toyota’dan bir zam haberi daha! -Medyabar

Büyütmek için resme tıklayın

MEDYABAR.COM –

Sakarya‘nın Arifiye İlçesindeki Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye (toyota türkiye), standart periyodda nisan yaşadığı kişinin yaptığı zammın ardından ilk kez ara zam kararı aldı.
Nisan ayında yüzde 91,3 ile yüzde 200’e varan oranlarda maaşlarına zam yapılan Toyota çalışanlarına bu kez de yüzde 35, taşeron istihdama ise yüzde 28,5 oran zam yapıldı.
Bir defaya mahsus yapılan bu zamm binlerce Toyota çalışanını sevindirdi.

“Toyota’dan “Keşke orada çalışsaydım” dedirtecek haber! Maaşlara ara zam yaptılar. İşte oranlar…” HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

BİZ ZAM DA BOSHOKU’DAN

Dünya otomotiv devlerinden Toyota’nın Sakarya’da yan sanayi üretim yapan şirketi Toyota Boshoku da ara zam kararı aldı.
Toyota Boshoku, “Çalışanların yaşam güvenliğini artırmak adına” bu mahsus maaşlarına yüzde 35 oranında zam yaptığını duyurdu.
Toyota Boshoku Türkiye Başkan Yoshiyuki Kato adına yapılan duyuruda; prosedür gereği asıl ücret artışının nisan kemikleri burgulanırken, ara zammın göz önünde bulundurulacağı belirtildi.
Söz konusu yüzde 35 oranındaki ara zammın, 2 Aralık tarihinde yapılacak olan banka promosyonu ödemelerini etkilemeyeceği de bildirildi.

İKİ AYRI FABRİKASI VAR

Sakarya 1. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Toyota Boshoku’nun merkez fabrikası ve metal fabrikasında 1000’in üzerinde işçi çalışıyor.

Leave a Comment