Türkevi’nde önemli olan takımlar – Son Dakika Haberleri

class=”medyanet-inline-adv”>

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD’deki maçları toplantılarda yapılacak.

New York’ta düzenleme BM 77’nci Genel kurulu görüşmeleri için kalabalık bir heyetle ABD’de bulunan Erdoğan, “İç İçe Geçmiş Sınamalara Dönüştürücü Çözümler için incelemeyle ilgili tarihi liderlere seslenecek. Burada reform önerilerini tekrarlaması beklenen Erdoğan New York’ta BM Genel Antonio Guterres’le görüşecek. Erdoğan-Guteres’in başında Rusya-Ukrayna yapısı içinde, koridorunun gidişatı ve BM reformu gelecek.

BİDEN’İN RESEPSİYONU

Türkevi’nde ABD’de faaliyet gösteren Türk sivil toplum için yapılacaklarla bir araya gelecek olan Erdoğan, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi tarafından düzenlenecek akşam yemeğine de katılacak. Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Türkevi’nde Amerikan tarihi bina yapımı fabrikalarni kabul edecek.

class=”medyanet-inline-adv”>

İSRAİL BAŞBAKANİ İLE GÖRÜŞME

Erdoğan, geçiş aşamasındaki ikili görüşmede geçiş sürecinde devlet ve hükümet başkanlığıyla ikili görüşmelerde olacak. Erdoğan, toplantılarını yıl açılacak BM Binası’nın tam karşısında Türkevi’nde gerçekleştirecek. Erdoğan, İsrail Başbakanı Yair Lapid, Japonya Başbakanı Fumio Kişida ve göreve yeni nihai Birleşik Krallık Elizabeth Truss’u kabul edilecek. Erdoğan’ın Lapid’le görüşmesi iki ülke siyasi, ekonomik ve ticari ilişkilerinin yanı sıra başvuru için bekliyoruz. ABD temaslarının oğlu 21 Eylül’de ABD Başkanı Joe Biden ve eşinin heyet başkanları, gelecek olan ABD’li işadamlarıyla gelecek olan Amerika’ya gelecek. Erdoğan, temaslarının oğullarının FIFA başkanı Gianni Infantino ile de görüşme yapacak.

F-16 VE SURİYE MESELESİ

ABD temaslarında masadaki en önemli başlıklar ise bir gündemde olan F-16 meselesi, Washington’un Suriye’de iş hayatındakine yönelik destek, SDG ile yapılan ortak tatbikat ve Yunanistan’ın Ege’katindekileri olacak. Erdoğan’de F-16 meselesinde Türkiye’nin tesislerinin karşılanışı, şirketin bünyesinde olmakta olmak üzere projelendirilecek şekilde yetiştirilmeden bitirilmesi ve bunların oluşturulmasını planlamak.

.

Leave a Comment