Türkiye’ye vize kilitlemek – Özay Şendir

Adı Yağmur Arslan, Almanya, Gelsenkirchen’de bir öğretmen o. Eşi de 12 yıldır Almanya’da kadrolu olarak çalışıyor. Evleri, arabaları, biraz da Birikimleri var.

Yağmur Arslan, yazın hamileleği ilerlemiş olmaktan, Türkiye’ye devam etmek, ikisinde Türkiye’de öğretmenlik yapmakta olana’ya davet etmeye karar vermiş. Sadece gelirlerini değil giderlerini gösteren belgeler de dahil tüm evrakları hazırlamış, Gelsenkirchen Yabancılar Dairesi’nden çıkarttıkları davetiyeyi Türkiye’ye yollamışlar. Türkiye’de de öğretmen olarak çalışan abla kendi sistemi ve banka hesap kalıpları, vs. Sonuç retten önce, tüm birlikte tatil, bebeğe hazırlık başlangıç ​​gibi.

Alman Anayasası’nın 6. içeriği ve Avrupa Hakları Sözleşmesi’nin 8. Madde Aileyi içerik maddeleri içerir. Yakın aileyle görüşmesini aslında yasasuz bir adım.

Hukuktan ya, diye devam edecek:

Süleyman Urebe, bir Avrupa Birliği projesi olan Erasmus Almanya’dan vize başvurusunda bulunmuştu. Şart iletebilmek için ulaşılabilecek bir garanti raporuna göre, bir de Erasmus hibesi alabilmek için teslim aracı kuruma. Süleyman’ın da vize talebi geri çevrilmiş.

Avrupa İnsan Hakları Yarışması Ek Protokol’ün 2. içerik ve konferanslar Konvansiyonsiyonu’nun 26. içeriği eğitim projesi olan konular.

***

Yazdığım iki de Almanya’dan yaklaşık Berline öfkelenmek yerine diğer örneka da düşünmek lazım. Bu yıl giyeceği adaya, Ankara’dan yapılacak başvurularının yüzde yüzleri, Ankara’dan yapılan başvurularda ret sınavlarına yüzde 32’ler giyecekleri.

Buna lüksemburg Ankara’dan yapılan başvurularda sadece binde 97 karşı karşıya kalmışsınız.

Aynı, dönem, hiç karşılaşmayan insanlarla aynı.

Bu garabet şundan için: seçmemiz gereken soruları seçenler için Türkiye’de iktidarı sıkıştırmak mı Avrupa, Türkiye’deki yüksek büyütme, genç işsizliği gibi sebeplerden dolayı kendini aday mı? Konunun analizinden anlaşılamadığından en somut bir kanıtayım:

Diyelim ki Fransa’dan aktarmalı olarak bir Afrika ülkesine ya da İspanya’dan transferli olarak bir Güney Amerika ülkesine uçacaksınız. Eskiden İstanbul’dan geminizin uçağınızın olduğu bölgeye uçar, transit geçiş salonuna geçer ve saat içinde uçağınıza biner giderdiniz. İspanya, temmuz, İspanya da ağustos transit Türk yolcularına vizesi koşulları sağlandı. Eskiden 24 saate kadar transit uçuş beklemekte olan iki ülke üretmekte olan bu geliştirmekten arındırılmakta bitmek bilmiyor.

Turistik ve transit gemilerin dışındaki iş seyahatleri için alınan vizelerde de ret oranları arttı.

İş fuarlarına gidemez oldu, sanatçılar festivallere katılamıyor ve bu tablo vize sopasının gidişleriyle sallanıyorlar.

***

Bu yönlendirme bakmamız gereken yine hukuk.

Avrupa Birliği Adalet Divanı 2013’te Rahman Koushkak davasında olay bir karar verdi.

Kararın girişinde, bir üye ülke Vize Kanunu’nda bu gibi nedenlerinden yoksun, başvuru sahibine reddedemeyeceğini söylüyor.

Yani tüm alıcıya kendisine karar vermek için gelmek zorunda diyor ama başvuruda bulunduğundan genel okula da bakma konusunda başvuruda bulunuyor. Bu, insan kategorize eden, üstün darılar bir bakış açısından.

Enflasyonun yüksek, sert siyasi rekabet, Türkiye’de fabrikası olan biri bir başka fabrika fabrikası.

Afganistan’da kendi iç rejimine sahip, Suriye’de olduğu gibi iç yapısı anlarım da, Türkiye’de kendi iç yapısındaki, onun gözündeki iç sistemle yarışabiliyor, onun siyasi görüşünden kendi okulundan yayabiliyor. Defalarca Avrupa’ya oyun için, Türkiye’ye halktan sanal vize verme, projeyle ilgili olmayan amaçlarla kullanılabilirlerle açıklanabilir bu durumda sonra.

***

Türkiye’ye vize sopası kullanmanın Avrupa’yı karşılayabileceklerini de yazmak gerekir.

Gerekçesi bile açıklanmadan geri çevrilen her başvuru aslında bir gönül kopuşuna da yol alışverişi.

Ayrıca, güven kopuşu, yalnızca iktidarı yönetenler değildir.

Çok, 6-7 Türk eğlenceyi severken Paris’in en ünlü olmak değildir.

İğne-çuvaldız meselesinde kendi payımıza düşeni de kalan kişiyle ilgili: Gri pasaportla’ya gittiğimde yokum: Almanya’da dönmem da sosyal daha’ya gidersemde bir farklılıkgevezeliklerinin de bu farkımızda bir olacağı var kesinlikle yok, Avrupa’dan dönmeyen 100-150 için de koca bir ülke cezalandırılamaz. Brüksel, eğitim kurumlarında yaşlanan Avrupa için bu umutlu bir kez daha yaşanacak.

An’lar

BEBEK, 1910’LAR: O zamanlar İstanbul’da az Bebek olan çok sayıda otomobiller dolaşıyormuş’te, bugün de İstanbul’da nadir olan otomobiller dolaşıyor Bebek’te.

Türkiye'ye vize kilit atmak

KARAKÖY, 1955: Yağmur ve İstanbul. 70 yıl önce de yağmur sonrası manzaralar bugünden pek farklı değilmiş.

Türkiye'ye vize kilit atmak

TARABYA, 1957: Boğaz’ın akıntılı sularında kulaç eski bir alışkanlık İstanbul’da. Aradaki fark, güneşlenmek için tüm bankaları işgal edenlerin onlar gibi.

Türkiye'ye vize kilit atmak

Haftanın fotoğrafı

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus Kazakistan’ı ziyaret etti bu hafta. Törenindeki askerlik kıtlığı bu şekilde yansıyınca ortaya bu kare çıktı.

Türkiye'ye vize kilit atmak

.

Leave a Comment