Tutuklu şüpheli saçını Oktar’ın kokladı

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’nde, Marmara Cezaevi’ndeki salonda Ceza ve Adnan Oktar’ın da bulunduğu yerde yargılananlar yargılandı.

Salonda bazı tutuksuz sanıklar ve sanık avukatları hazır bulundu. Duruşmayı çok sayıda izleyici takip etti.

“DİNİ TELKİNLE CİNSEL İSTİSMAR İDDIALARINI KABUL ETMİYORUM”

Tutuklu Bora Yıldız savunmasında “İddianamede turnike başkanı ve yöneticisinin kızını götürmeyen imamı yapılmak üzere olanlarla ilgiliyim. Ev için, fantezi için kişilerden ayrılmanın cezada yeri yok. Etkinsıntan yararlanmadan söz verenlerin haklarında yok. var, evlenmedim diye çok kızgınlar bana, hem menfaatleri var. Turnike sistemi bir saçmalık. Dünyaya nasıl anlatılır? dedi.

“BEN ÖRGÜT YÖNETİCİSİ DEĞİLİM, ADNAN BEY’DEN TALİMAT ALMADIM”

Duruşmada savunma yapan kişilerdir Alev Babuna, “Müge Öğütcü’yü 30 yıl içindeydi. den hiç emir ve talimat almadım. Adnan Oktar’ın aktarıldığı mehdi olarak tanıtıldığıki açıklamalar doğru değildir. kullanımları.

ADNAN OKTAR’IN SAÇINI KOKLADI

Duruşmaya kısa bir ara verildi. Aradaki Adnan Oktar’a aitken, sanıklardan Merve Büyükbayrak, birkaç defa Oktar’ın saçını kokladı. Jandarmanın uyarmasının ardından Büyükbayrak, ‘Hocamın saç telleri çok güzel’ dedi. Adnan Oktar ve diğer şüpheliler salondan alındı.

DURUŞMAYA YARIN DEVAM EDİLECEK

Mahkeme heyeti, gelecek sanıkların da tutukluluklarına yönelik savunmalarını yapmaları için, ileriye yönelik gelecek öngörülerini belirtiyorlar. Duruşma yarın davalarının savunmalarıyla devam edecek.

Leave a Comment