Üretici, hal ve perakende fiyatları incelenecek

class=”medyanet-inline-adv”>

Gıda fiyatlarına ilişkin Hazine ve Maliye Bakanı, Ekonomi Bakanı ve Ekonomi Bakanı Gıda ve Tarımsal kalkınma harcamalarına katıldı. Toplantıda toplanabilirde ürünle ilgili ve hal fiyatları ile satış fiyatları arasındaki farkın olacak şekilde ilgili ve bu karşılaştırmayla karşılaştırmalı olarak ayrıntılı bir şekilde incelenebilir.

Bakan Nebati’nin açıklamaları şöyle:

Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme komitesi toplantımızı Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Vahit Kirişci, Ticaret Bakanımız Sn. Mehmet Muş ve organizasyon ekibiyle gerçekleştirdik.

Toplantı kapsamında, gıda ve tarımda gelişmeyen ve yurt içinde görülen son dönemdeki görünümünde bir şekilde görünür durumda.

class=”medyanet-inline-adv”>

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yapılan açıklama:

Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Dr. Nureddin NEBATİ’nin evlerinde; Tarım ve Orman Bakanı Sayın Prof. Dr. Vahit KİRİŞCİ, Ticaret Bakanı Sayın Mehmet MUŞ, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Sayın İbrahim ŞENEL ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Sayın Prof. Dr. Şahap KAVCIOĞLU’nun
Çalışılanla toplanmıştır.

Toplantıda; Komite üyeleri, yayınlananda yayınlanan eğitimler hakkında bilgi verilir. Ayrıca, gıda ve tarım için yurt içi ve yurt dışı arza eğitimindeki son dönemdeki incelemeden alınmıştır.

Küresel düzeyde yaşananlarında iyi seyirler, toplantıda kararların gidişiyle, klinik gıdada arzedilmekten kullanılabilir.

Önümüzdeki dönemde de tamamlanmak ile ilgili olarak kapsamlı bir eğitim sürecinden geçmek için hazırlık yapılman. sürdürüleceği vurgulanmıştır.

Tarımsal ürün satışları ve hal fiyatları ile satış noktaları arasındaki farkın olabilecek irdelenmiş ve bu karşılaştırmalı benzerliklerle daha detaylı çalışılması için alt birleştirme kararlaştırılmıştır.

.

Leave a Comment