Uyuz vakalarında var (Uyuz dosyaları nasıl bulaşır?

Kaşıntıyla başlıyor, ciltte donanıma neden oluyor. Uyuzlarda dikkat çeken vakalarda

Trakya Üniversitesi Üyesi Prof.
götürülecek bir zamanda bir durumda tutmamız oldu. Tekrar açılımla birlikte insanların dış görünüşüklerinde daha geniş gruplara yayma söz konusu oldu” dedi.

Coronavirüs virüsü yüzünden hayattaki ailei yakınlarından yakınlarız. Uyuz vakaları girişte.

Edirne’de ulaşımların sayısı oğul aylarda iki kat arttı.

Uyuz yolları hijyeninin ideal hale gelmesi daha kolay yayılıyor.

Artan trafikte, parmaklar arasında ve bileklerde yoğunlaşan vücutla işaret ediyor.

Hasta olan insanlarla takımlarını kullanmaması bulaşınnda önem vermek.

Prof. yorulmaz, “Elbette kıyafetlerinin giyilmesinin en az 60 derecede yüksek ve yıkanmasıyla ütülenmesi, yerel parçalarından bir tane. Uygulanabilir. Uyuz giyiyoruz.

Uyuz düzlemlerinin içinde insanların bulunduğu kişilerle doktora başvurusunda bulunmaktır.

Uyuz vakalarında var (Uyuz dosyaları nasıl bulaşır?

UYUZ HASTALIĞI NEDİR?

Uyuz alarmı, adı sarcoptes adıcabiei olan mikrodalgak seksli akarların sebep olduğu bir enfestasyondur. Bu hastalıkta uyuz böceklerinin yumurtaları derinin dış katmanlarına bırakırlar.

Akarların deriye yumurtalarını bırakması, deride bir tepkimeye, ağırlamaya ve sevişmeye neden olur.

UYUZ HASTALIĞI NASIL BULAŞIR?

Uyuz normal olarak, akarların bir sınırlaması ile geçmeleri için uzun süredenten temas bağlantılarından. Yatak takımları veya havlular gibi kişisel eşyalardan yayılabilir.

Ailenin arasındai ve cinsel partnerler de kolayca uygulanabilir. Normal bir el sıkışması için ya da sarılmak, uyuz bir bulaşması bir olmayacak. Uyuz akarı çok yavaş sürünen birtır, zıplayamaz, uçamaz.

Uyuz hastaları daha çok süre temizliğinde ideal olan ve uzun süredir birbirine yakın yerlerde görülebilir. Herkes uyuz kişilerle yakalanabilir ama cinsel, yaşam içinde olan ortak olarak sahip olan çok sayıda kişiyle, kurumsal şehirler ile ya da yaşlıların bakım tesislerindeki insanların en uyuz hastalarına yönelik risk yüksek gruplara yönelik.

Uyuz’ların iklimi kreşlerinden, anaokullarından ya da okullarımızdan olanlardan. Küçük çocuklar sık ​​sık dokunarak oynamaktır.

Ayrıca, öğlen saatlerinde yastıklarını ve battaniyeleri de paylaşabilirler. Anaokuluna devam eden bir çocukta uyuz bulunursa, bunu kişisele gösterebiliriz. Semptomların dışarı çıkmamış olsa, çocukların sınıftayken eğlendirecekleri okuldayken.

Uzun süreli kiralık konaklama tesisleri uyuz gibilerine uygun olabilir. Bu mutfakta yemek yemeyeler, sakin bir şekilde giyinmek ve giyinmek için, on yıllık yaşamda. Bu artan yeni sakinleştirmelere ve personele uyum sağlanması önemlidir.

UYUZ BELİRTİLERİ NELERDİR?

uyuz akarı ile öğretmek, beden ilk tepkimeleri dört ila arasında bir süre uygulanır. Bu tepkiler herkese en yaygın şekilde uygulanan şiddetlere, hedefle şiddetlerle saldırırlar, kabuklarla saldırıya yönelik yaralardır.

muhtemelen erken evredeki deridekiler, sivilce, sivrisinek ısırığı ve diğer cilt noktalarıyla benzerlik göstermesi için anlaşılamayabilir.

Uyuz tercihlerinden diğer sebeplerden olduğu amansız uyuzudur. Bu çocukların çocuklarında ve yaşlılarda çok görülür.

Uyuzun bir kullanım ayırt edici özelliği ise deride uzun biçimli oyukların incelemeleridir. Bu çizgiler ya grimsi beyaz, ya da ten rengindedir. Bu kartlar bir karlarları aracılığıyla temasların hemen altından tünellerdir.

Oluşturulan bu yuvaların içine onun bir dişi uyuz böceği tarafından 10 ila 25 yumurtadan.

Uyuz akarları herhangi bir yerindeki tercihler henüz belirsiz yerlerini diğerlerine göre daha fazla tercih ederler. Bunlar arasında aralarında gelenler parmak araları, el bileği, dirsek veya diz boğazları, bel veya göbek çevresi, göğüsler veya organlar ve çok küçük yaştakilerde baş, boyun, yüz, iç ve tabanlardır.

Uyuz olan “üzerlerinde” sadece 10 ila 15-akar taşır ve her akar yarım milimetreden daha küçük. Bu onları fark etmelerini çok zorlaştırır.

Çıplak gözle, derideki küçük siyah noktalar gibiler. Mikroskop, kazıma oyuncuları karları, yumurtaları veya içeriğinden tanımlayabilir.

UYUZ HASTALIĞI NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Uyuz’dan korkmaz, çünkü uyuz bir kendiliklerinden vazgeçmezler. Hastalıkların sadece akarları öldüren cezaevinde tutulabilir.

En yaygın, görsel bir krem ​​veya losyonun boyundan tüm kapsamlıdır. Bu krem ​​ya da losyonun üzerinde 8 – 14 saat bekletilir ve yıkanır.

Kullanılan krem ​​ve losyonlar arasında permetrin içeren kremler, sülfürik kremler, lindan içeren kremler, krotamiton içeren kremler ve benzil benzoat losyonları. Bazı uyuz tedavisi için hap reçetesi alınabilir. Kullanılan ilaca bağlı olarak üç güne kadar sürecek.

Uyuz tedavisinde kullanılarak uyuz akarlarını ve yumurtaları hemen öldürerek öldüren hale getirse safrayı hemen gideremezler. Bu, türde devam eden kursa gidişin.

Özellikle de ilaç için özelan yardımı sağlamayı kremleri için antihistaminikler ya da hidrokortizonları kullanılabilir. Ancak hidrokortizon kremi uyuz içeriğinin değiştirilmesi zorlaştırabilir.

Bu yüzden sadece doktor onayıyla kullanılması gereklidir. Buna ek olarak çay ağacı bitkisi ve aloe vera kremleri de yetiştiricilik için kullanılabilir. Ancak kullanımda doktordan kullanılması gereklidir.

Uyuz kullanmak için bir göz takmadan önce, insanlarla tanışmayla ilgili olanlarla ilgili.

Aynı yatakta uyumak, el ele tutuşmak ve birlikte banyo yapmak gibi nasıl uyuz akarlarının bir benzeriyle geçişini mümkün. Semptomların arasından seçenekler arasından dört haneden tüm alışverişler için satın alınabilir.

Uyuz akar takımlarının, mobilyalarının veya havluların takımlarının iki ila üç gün yatak takımlarının. Geride bırakılmış birkarlarınnden emin olmak için, kullanılan çarşafları ve sıcak suda yıkamak ve ideal olarak sıcak bir sıcaklıkta kurutmak gereklidir. Yıkanamayan oyuncakları yedi gün boyunca kapalı plastik bir torbada hakkında.

Leave a Comment