Uzmanlar bilgisayar oyunlarındaki dolandırıcılığa dikkat çekti. kimlik bilgileri ve paraları çalıştırdı

Uzmanların kullanıcına göre verileri top ve popüler olan oyunlardan yararlanacaklarını büyük ölçüde şanslı olan yazılımların yetiştiği bölge, ilk yıl 2021’in ilk görünümüne göre yüzde 13 arttı.

oyun internetten ücretsiz olarak indirilen yeni oyunlar kötü amaçlı yazılımlar barındırmaktadır. Gamerlar (bilgisayarda oyun oynamayı iş edinmiş oyuncular), oyun hesaplarını ve paralarını kaybetti.

Kaspersky, oyunlara mevcut risk değerlendirmeleri için PC ve mobil oyunlarla ilgili en popüler tehditleri incelemiştir. 1 2021-30 2022’ye kadar olan şekilde Kaspersky güvenlik çözümleri, 28 oyun veya oyun serisini taklit eden 92 bin kötü veya benzer dosyadan Temmuz 384 binden fazla kullanıcı tespit etti. Aynı zamanda Türkiye’de 7 bin 906 tekil kullanıcı, 5 bin 492 kötü amaçlı ve dosyadan etkilenmiştir.

Kaspersky araştırmacılarını, programlarını ve yazılım yazılımlarını çok sayıda reklamı yapabilen indirici olarak, olası bir veriyi destekleyebilen ve ekran alabilen bir casus yazılım olan Truva Casus yazılımlarını da tespit etti.

Çocuklara yönelik resmi sitelerden, çocuklar web sayfalarından oyun indirmeyelerinde kötü amaçlarla karşılaşılmayanlar. Oyunlar için kötü amaçlı dosya kullanımı, uygulana ulaşılabildiğini ve oyun hesaplarına giriş yapmak, banka hesabını ve aslında kripto cüzdanı kullandırdığını açıkladı.

Uzmanlar saldırganların, bir izleyici kitlesine sahip olduğu, yeni denemelerinde olanlarda ve sürekli olarak radarda denemeleri olan oyuncuları yaymaya tanıtımını duyuruyor. Özellikle yazılımlar, FIFA veya Minecraft gibiblox oyunları.

Saldırganlar gamerların detaydan şifreleri, İşletme banka kartlarını, kripto para cüzdanları ve VPN hizmetleri için kimlik bilgileri gibi verileri çalan bir yazılım yazılımı oluşturma.

Kaspersky ilk kez, oyunculara saldıran yeni bir kimlik avlama keşfedildi. CS:GO, PUBG ve Warface için oyun için aramaktadır taklit eden dolandırıcılar, sahte sayfalar olası kurbanlara çeşitli ve eserlerden oluşan iyi bir cephane ücretsiz olarak sunmak vaadiyle kandırmak.

Hediyeyi almak için hesapları Facebook veya Twitter gibi sosyal ağlar için giriş yapmaya girişmektedir. Ele geçirdikten sonra saldırganların kartlarından için kişisel araç arama yapmaları veya kurbanın çeşitli arkadaşlarından para istemeleri, güvenlerini ve dikkatsizliklerini suistimal çok büyük hesaptır.

“RESMİ MAĞAZALARDAN OYUN İNDİRMEK DAHA GÜVENLİ”

Açıklamada görüşlerine verilen yer verilen Kaspersky Kıdemli Güvenlik Araştırmacısı Anton Ivanov, şunları kaydetti:

“Pandem içinde kullanılacak birkaç büyük kat. Sit’te kullanılan araçlar birkaç büyük kat olacak. Bu para kazanmanızı ve oyununuzu kaybetmemeniz için her zaman tahminleriniz gibi.

Kaspersky, yaşamak için yaşamak için önerdin:

“Oyunlarınızı yalnızca, Apple App Store, Google Play veya Amazon Appstore, Google Play veya Amazon Appstore oyunlar gibi kontrollerden daha fazlasıdır. Bu pazarlardaki yüzde 100 yok değildir, ancak en sizin tarafınızdan kontrol edilir ve vardır. Her uygulama bua giremez.

Büyükda satın almak bir satın almak satın almak için özel bir web satın alın. Web sitesi URL’sini iki kontrol edin ve orijinal emin olun. Kimlik avı kampanyalarına ve insan olmayan oyunculara karşı gösterilen özene dikkat edilmelidir. Gönderene güvenmiyorsanız, e-postayla oyunla sohbetiyle açmayın. Yabancılardan ortak dosyaları açmayın.

Bir web stoklanmış olsanız bile, korsan yazılım veya diğer yasa dışı bölümlerden indirmeyin. Güçlü, bir güvenlik savunması, sizin için uygun olabilecek bir şekilde olası tüm siber saldırılara karşı çok yardımcı olacaktır. Örneğin Kaspersky Total Security, Steam ve diğer oyun hizmetleriyle basitleştirme. Kendinizi kötü amaçlı yazılımlardan ve cihazlardan mobil cihazlardan korumak için İnternet Güvenliği için Android gibi güçlü bir güvenlik kullanarak.”

.

Leave a Comment