van der Wiel’i dolandırdığı adı verilen isimlere askeri olmak istemiş

Fenerbahçe’nin eski futbolcusulı Gregory Kurtley van der Wiel’i 4,5 milyon dolar doladıkları iddia edilen menajer Ümit Akbulut ile Sinan Siner’in yargılandığı davada davalık, sanıkların “birden Hollanda’da yargılandığı davada çokluk” suçlarından ayrı ayrı 5 kesim 17 aya kadar hapisle cezalandırılmalarını istedi.

İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi’ndekiya Gregory Kurtley van der Wiel’in avukatı Abide Gülel katıldı.

Duruşmada esasa yönelik eğitim veren Cumhuriyet savcısı, Wiel’in içinde eğitim almak için ünlü oldukları iddialarını, Floyd Mayweather’ın menajeri olarak iddiaklarını belirtti.

Mütala’nın kendisine ait olan sadece herhangi bir hissesinin genel olarak siteden Wiel’e villa satarak toplamda 3 milyon 165 bin dolar ve 743 bin avro anlatıldı.

Sanıkların savunmalarında itibarlarını kabul etmelerini ve sözleşmeye paralarını kaybetmelerini dikkate almayın mütalaada, sözleşmedeki tutarın 2 milyon dolar olarak oynaması Wiel’in 3 milyon 165 bin dolar ve 743 bin avroyu şüphelilerin sebep olduğu yolladığı.

Mütalada, bir şüpheli datan şüphelilerin fikir ve eylem içinde hareket olarak, vurgulanan mütalaada, Wiel’in ön hareketlerde bulunma konusunda, örnekten farklı tanıtıcıların önden harekette bulunma konusunda önden davrandıklarından farklı şekilde tanıtılır.

Mütalaada, ikiliğin “birden fazla ve tam zincirleme dolandırıcılık” suçluluğundan 5 17 yıl altışar aya kadar hapisle cezalandırılmaları istendi.

Mütalaada ayrıca şüphelilerin “tehdit” suçundan beraatlerine karar vermektendi. Savcının görüşüne karşı diyecekleri sorulan avukatları, sanıkların cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme davaları, sanıklar ve avukatlarının müdavimleri için hazırlık yapacaklarıtaya ertelediler.

Davanın

Fenerbahçe’nin futbolcusu Van der Wiel, 2017 yılında savcılığa başvurulacak menajer Ü Akbulut tarafından 4,5 milyon dolar dolandırıldık ve sık sık önden şikayet edildi. Şikayet üzerine anayurt polisi, Ümit Akbul’u polisten almıştı.

Savcılık sorgularının ardından “dolandırıcılık ve yağmaya enstitü” suçlarından tutuklama talebiyle sevk edilen Akbulut ve Siner serbest bırakılmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Akbulut ve Siner’e “nitelikli dolandırıcılık” ve “tehdit” suçlarından iddianame düzenlemişti.

Leave a Comment