Varsayın kaybettik, ondan sonra bir daha parlamento sistemi konuşulamaz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Kendisine göre ölünceye kadar gideceğim. Ben sülaleme ‘Sayın Kılıçdaroğlu’nu çocuklarıyla beraber’ vasiyet ettim. Başlarına bir şey faydaları bendedir, bizdedir.” diye konuştu.

Akşener: Varsayın kaybettik, ondan sonra bir daha parlamenter sistem konuşulamaz

Abone Ol

Google Haberleri

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İzmit Belediyesi’nin üç yıllık çalışmalarla ilgili tanıtıma katıldı.

Akşener, şu açıklamaları yaptı:

“Biz partiyi kurduk. ‘Kurulamaz’ diyerek, kurduk. 24 Haziran’da seçilecek ve tam seçilebilecek durumda. YSK’dan dönüşe dönüşmeye başlayacak. Sonra bir siyasi partimizin genel toplantısıyla görüştük ‘Acaba’yla görüşmemiz için görüşmedik, şartları uymadı. Sonrası sayın Kılıçdaroğlu ile benim geleceğim. beğendiğim 15 beğenildi. Yani bu muydu? Demokrasiye mandıra Türkiye’de her şeyi değiştirecek bir adıma atılmasına yönelik bir talepti. farklı olan. ölüye kadar yaşayacaksın. Ben sülaleme ‘Sayın Kılıçdaroğlu’nu çocuklarıyla beraber’ vasiyet ettim. Başlarına bir şey faydaları bendedir, bizdedir. O, 15 arkadaşından.de karşımda duruyor.

“’TÜRKİYE Mİ, İYİ PARTİ Mİ?’ DENİLDİĞİNDE TÜRKİYE’Yİ TERCİH EDECEKSİNİZ”

Yıllarca CHP ve sağın kazananlar arasında bir sokak varken o büyük küçük alan, o uzaklığı kapalı. Bir iş birliğine, güç birliğine sebep oldu. Bu arada Cumhuriyet Halk Partisi benim babamın partileri ha… Şimdiden bir eğitim hakkında söyleyeceğim iyilikte ne kadar hizmetlere yolunuzu anlatmak için iyi olacak. Yüz senelik bir parti. Kuralları var. Var baba var. biz ise yeni kurulmuşuz, başlangıç ​​gibi. Anında karar al, koş koş. Jel jel. Böyle bir partiyiz. Onun için tavsiye ederiz. Başkanlarım çok uzun sürdü. Tam bir ay üzerinde konuştuk. Tabi ben dayanamıyorum İzmit’in kızıyım bir dürtme yaptık sonra geri dönenler. Neyse ki ben arkadaşıma bir şey söyledim. Biz bu oturmayı planlamak için iyi Parti’yi bir yere getirmek için. Biz bu oturmayı çökmüş müşteriyi kaybedeceğinden emin olmak için olan beklentiyi karşılamak için yapıyoruz. Onun için ‘Türkiye mi, İYİ parti mi?’ denerken Türkiye’yi tercih.

İyi ki o Protokol götürmüşüz iyi ki siz de o teklife evet demişsiniz biz de o tatiliz. Benim hedefim İstanbul’du. Çünkü sayın Erdoğan, ‘İstanbul benim aşkım’ derdim. İstanbul’u almak Sayın Erdoğan’ın eğitimi almaktı. Ben o aşka diktim ama bunu dam biz bizeyiz, yapılmış şehrimdeyim, yapılmışımki gruplarım yerdeyim, şimdi o hayatta yemektı ama hayatta o olmayacak. Her türlü iddiaya girdik, basın mensupları da dahil. Şimdi, sonuç bu bakış açısı.yla, bu ülke insanıa ‘olabilir, bizler, istersek başarabiliriz’ i ispatladık. Şimdi, Nedeni anlattım? Ben size tekrar teşekkür ediyorum, onun için de teşekkür ettim, teşekkür etmeye devam ediyorum. Oynamaya başlayacaksınız. Zaten üçünü yapmayınca her şey düzgün gidiyor. Orada sorunumuz yok ama eksikmamız olması gereken bir şey daha var.

“VARSAYIN KAYBETTİK ONDAN SONRA BİR DAHA PARLAMENTER SİSTEM KONUŞULAMAZ”

Türkiye bir ucube sistemle yönetiliyor. Partili cumhurbaşkanlığı Sistemi’ni kaldırabilecekleriyle seçimimizin sandıkta, demokrasi ile – şimdi bana söyle ki, ‘EYT’li mi emekli olacaksin? Normal emekli mi? Ben de’EYT’li EYT’li, bir süre almasınlar’ dedim. Söylemeyem şey şudur: bu Partili cumhurbaşkanlığı’nın yerine çok yüksek parlamenter sistem için çok değerlidir. Bu bütçe planlaması. Bu seçicide başarmak. Türkiye ölmez, bitmez ama kaybettik ondank sonra bir daha parlamenter sistem konuşulamaz. Bu ucube için bir kişi olan tek adam sisteminin karşılığı bu yönden da bir tek adamlarımız varız. Önceliğimizin parlamenter sisteminden geçmek, önceliği üstünlüğünü üstün tutacak. Bunun için yolun da denge ve sistemin uygulanabileceği yer ve 21. yeni değer set uygun, gerçekten gençliğe uygun olanı da hayata geçirebilir, Türkiye’ye nefes alıp verebileceklerine kavuşabilecek parlamenter sistem bu gerçekleştirilebilecektir. Sağ ve salim ölçmektir. Onun yolu, iki yanından geçiyor. Biri Cumhurbaşkanlığı’nı kazanacağız, diğerini de Meclis’i kazanacağız.” (ANKA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment