‘Vatandaş neyi ne kadar ödeyeceğini bilmek zorunda’

Meral Akşener, esnaf ziyaretlerine bugün Ankara’nın Keçiören ilçesinde devam etti. Ziyaretlerinin yurttaş seslenenerlerini şunları söyledi:

“GENÇLERİN BU ÜLKEYE DAİR BÜTÜN HAYALLERİ, BÜTÜN UMUTLARI ORTADAN KALKMIŞ”

“Günün bu saatinde buradasınız ve gecenizsiniz. Bu, bir sözlü. Cenabın bizleri karşı mahcup etmesin, bizleri boyut yalanlarından söylenenlerden eylemes, bizleri orta yerde geniş kapsamlıların, Beş Çetelerin peşinden koşanlardan eylemesin, bizler kullarına kadar ulaşanlardan eylemesin. 92 puan alıp atanmamış, ama 58 puanla ayısı olduğu için, günlük olduğu için almış gençlerin, yani 92 puanla atanamayan için, bu başarı günlük hayalleri, bütün umutları kazanmamış. Gece gündüz gece uyuyan ve babalarının bu tür tatlılarına annelerinin vesile olmaları Cen bize nasip etmesin.

“BU HARAMİ DÜZENİ EL ELE VERİP DEMOKRASİYLE SANDIKTA ATTAYA GÖNDERMEK ÜZERE YOLA ÇIKTIK”

İki buçuk yıldır dükkan, esnaf, şehir gezicilerin bir ayağında Keçiören’deyiz. Bu dükkanlara nereye gittim, bu dükkanlarda neler gördük? merkezinde bir şey; ‘buculuk’ olarak kabul edilirken düşman sayılırsınız, sizin için düşünülecek olan diktiler. seçmen velinimettir. Velinimet unutturdular. O velinimetin de aslının büyüklüğü, ‘seçmen velinimettir’i tamamlamak, buna inanmak, el verip ve bir harami düzende var bu ülke, bu harami düzen el ele verip yola ile ilgili olarak düşünülecek. Bugün bir hanımefendi bana dedi ki ‘Bizden gelen mi eski mi, EYT’li mi’den. Ben de dedim ki ‘EYT’li’. o EYT’lilerin çünkü acıyıyı azıcık buağabeyler görmek istiyorum.

“BÜTÜN KYK KREDİLERİ ÇİZİLEBİLİRDİ, YURTLAR YAPILABİLİRDİ, FABRİKALAR YAPILABİLİRDİ”

‘Oculukla, buculuk’la soyuluyorsunuz. Şu kur güvenlik meselesi yok mu? 74 milyar lira ödendi sahiplerine, 75 milyar lira ceplerinizden çıktı. 75 milyar lira nasıl gitti? Çünkü Türkiye’nin her türlü borcunu altın, dolar ve euro ile yaptılar. Türkiye aşırı bir acı görmüş. Ekonomiyi doğru dürüst yönetemediler. Ordinaryüs, ekonomist, harika, büyük başarı, ekonomist Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi dedi ki ‘Faiz sebep, sonuçta sonuç’. Ayvayı yedik hep beraber. Dolardan korunmak için yollardan korunmaktan, 75 milyar lira cebinizden çıktı. İstihm yapılabilirdi. Yıllık 26 milyar ışık. Bütün KYK kredileri çizilebilirdi, yurtlar örneğin, fabrikalar. Ceplerimizden 24 milyar lira, Telekom üzerinden alındı, Hariri’nin cebine kondu. Büyük ekonomist, dünya liderimizin aile dostuna kıyak çekimi. Senden gitti, Haririlerin cebine girdi. Senin çocuğun evde ağlıyor, senin karın akşamdan akşama makarna pişiriyor ama Hariri ayıp olur, 24 milyar hepinizin cebinden çıktı, onlara çocuklar.

“3 KALEMDE 113 MİLYAR LİRA SİZİN CEBİZİDEN ÇIKTI, S SOYDULAR”

75 milyarı bir koyduk, 24 milyarı ekledik; 99 milyar lirayı da koyduk. Bir tane daha var. Meşhur bir Ankapark’ımız var. Dinozorlar ağlıyor. Sizce bu dinozor takıntısı nedir? Ankapark’a göre para 14 milyar lira. Üç kalemde 113 milyar lira. Beşli Çete’nin vergilerinin affına, ona, buna sıralamıyor. Üç kalemde 113 milyar lira büyüklüğünde cebinizden çıktı. Sizi soydular. Sizin evlatlarınıza çalınanlar. İşte Türkiye böyle bir felaketle karşı karşıya.

“’FETÖ’CÜ’ DEDİLER OLMADI, ‘PKK’LI’ DEDİLER OLMADI, ‘FAİLİ MEÇHULCÜ’ DEDİLER OLMADI”

El ele verir misiniz, buna benzerseniz, buna nasılsanız, ‘velinimet benim kardeşim, karşıma hazır ol da dur’ der bütünseniz sizseniz, oy çok pahalı hale gelir, size velinimetsek bilirseniz, buculuk’ size göre olan siz ‘defol git’ size siz velinimet. olur. ‘FETÖ’cü’ diye olmadı, ‘PKK’lı’ diye yapmadım, ‘faili meçhulcü’ diye yapmadı. Denilmedik bir şey artık. Ama biz, o dükkanları gezmeye devam ediyor. O acıları, çözüm üretmeye devam edecek. O dükkanların içinde yer vermedim, kendi partimi övmedim, propaganda yapmadım. Sadece size dertleriniz için, sisteminize çözüm ürettik. Bizim siyasi anlayışımız budur.

“BİZ GELECEĞİZ, O PROJEYİ YAPACAĞIZ, GERÇEKTEN FAKİRİN ELİNE ÖDEYEBİLECEĞİ ŞEKİLDE EV TESLİM EDECEĞİZ”

Bakın, seçkine doğru gidenler, abiler sosyal konut projesi ortaya koydular. Mantık olarak doğru ama anlatılmayan bir yanı var. Ne kadar ödeyeceğiniz belli değil. Şimdi ben, Hayrettin Karaman’dan değil ama bu işi iyi bilenlerden fetva almalarını tavsiye ediyorum. Dini olarak yanlış. Siyasi olarak doğru olabilir ama mali olarak da yanlış. Çünkü satın alacak, ne kadar ödeyeceğiz bir vatandaş olması gerekiyor. Projeye sözümüz yok. Düzeltmeleri için her türlü olanaklarını sunacağız. Düzeltme yapabilecekleri, biz geleceğiz, o projeyi ödeme için gerçekten fakirin kullanılabilir şekilde ev teslim edilir.”

.

Leave a Comment