Vatandaşlar derin bir oh çekecek! Karar Resmi Gazete’de yayımlandı! 1.000TL doğalgaz kullanımı yapılacak

Kış ayları ile birlikte doğal gazlar açılmaya başladı. Kışın doğalgaz faturaları yükümlü cebini yakarken devlet olaya el attı. Resmi Gazete’de yayınlanan kararın yürütülmesi için özel kullanım alanına göre doğalgaz yardımı yapılacak. 1.000 TL ödemenin verileceği aktarılırken SGK primi ve vergi kapsamında yer almadığı belirtildi. İşte tüm detaylar…

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yeni düzenleme kapsamında özel mahfaza çalışanlarını temizlemek için doğalgaz temizliğini açıkladı. Resmi Gazete’de yayınlanan karar ile ödemeler netleşti. Pandemi verilme dönemindeye başlanan doğalgaz destek ödemeleri kapsamında yeni bir dönem başlıyor. İşte tüm detaylar…

DOĞALGAZ FATURALARINA DEVLET YARDIMI BAŞLADI

Yayınlanan kararın sonunda 2023 yılı Haziran ayına kadar özel sektör tüketicilerinin maaşlarına ek olarak 1.000 TL doğalgaz ve ısınmadan faydalanılacak. Yapılan bu yardım ile özel sektör çalışanları da ödemelerinde biraz rahatlayacak. çalışanların maaşları da vergi ve prim kesintisinden muaf tutulacak. Kış aylarında en çok ihtiyaçtan gelen ödemelerden biri olan doğalgaz için kış döneminde yeni güncellemeler yapılabilir.

Doğalgaz yardımı

VATANDAŞLAR DERİN BİR OH ÇEKTİ

Asgari harcamaların ve özel sektör çalışanlarının maaşlarından kesilen gelir vergisi ve sigorta primleri artık kesilmiyor. Bu tutarlar çalışanların maaşlarına yansıtılırken gelir vergisi kapsamında 178,4 TL, sigorta prim kesintisi kapsamında ise 454,6 TL kesinti yapılmaktaydı. Vergi ve prim kesintisi toplam 633 TL olarak çalışanların maaşlarına yansıtılacaktır.

Özel mahalli çalışanlar için de belirtilen 1000 TL’lik tutar 2023 yılı Haziran ayına kadar devam edecek. Rusya ve Ukrayna savaşından dolayı doğalgaz fiyatları artarken tüketirken fiyatlardan şikayetçi oluyor. Bu duruma paralel olarak dolar fiyatlarında görülen artışta faturaların artması neden oluyor. Devlet tarafından yapılan destek ödemeleri ile istediğiniz bir nebze olsun rahatlayacak. Kışın birçok kişi kara doğalgaz faturasını nasıl ödeyeceğini düşünüyor. Resmi Gazete’de yayınlanan kararın kullanılması için doğalgaz kullanımı yapılacak.

Leave a Comment