“Vettel, mikrofonla dahi olsa F1’e dönmez”

Sebastian Vettel, Formula 1 pilotu olarak oğul yarışına bu hafta sonunda Abu Dhabi’de çıkacak ve sonraki kariyerine son noktayı koyacak.

53 zafer ve dört dünya ile gelmiş geçmiş en başarılı F1 pilotlarından biri olarak kabul edilen Vettel, şu ana kadar Red Bull takımına yetişmiş olanlar arasında da en başarılı olan isim.

1998 yılında Helmut Marko tarafından Red Bull Genç Sürücü Programına alınan Alman pilotu, Avusturyalı ekibin desteğiyle kartingde yarışıp, Formula BMW, Formula 3 ve oğlu olarak F1’e adım attı.

Vettel, Red Bull Racing’de altı yıl geçirmeden önce Toro Rosso’da 1.5 yıl geçirdi. Bu süreçte iki takımı da spordaki ilk zaferini aldı.

Vettel’in oğlu F1 yarışı öncesinde konuşan Marko, padokta herkesin büyük saygı duyduğu Alman pilota gösterdiği bu sevgiyi anladığını söylüyor.

Vettel’in ünüyle ilgili görüşünü yanıtlayan Marko, “Öyle çünkü harika bir karakteri var ve bunu hafife alamazsınız.”

“Eğer motivasyonu tamsa, kesinlikle en iyi sürücülerden biri olmaya devam edebilir. Ancak birinin farklı bir bitki ya da grup varsa ve hayatta kalmak farklı şeyler yapmak istiyorsa, buna da saygı duymalısınız.” dedi.

Vettel, Formula 1’e dönüşün kapısını tam olarak kapatmış değil ancak Marko, Alman pilotun spora sahip olacağına inanmıyorum.

“Geri algılamalarını gerçekleştirir. Onu burada elinde mikrofonla göreceğimizi dahi yürütme.”

“Açık konuşmak gerekirse, hayatını hiç yaşamaz.”

Marko, Vettel’in yapı olarak bir F1 takımının yürütme rolünü almaya uygun olduğunu biliyor.

“Belki Ferrari olabilir. Şu anda hakkında pek çok spekülasyon var. Ancak böylesine önemli bir Görev herhangi bir eğitim ortamını hemen üstlenmek çok zor.”

Leave a Comment