Window 11 22H2 Yayınlandı: İşte Tüm Yenilikler!

Microsoft, Windows 11’in ilk büyük güncellemesi 22H2’yi yayınladı. Kademeli olarak ulaşacak olan, tonla yenilik ve güvenlik özelliği kazandırılmıştır. İşte Windows 11’in özellikleri…

ABD eğitim teknoloji devi’un Ekim 2021’de kullanım alıştırması Windows 11, bugün büyük bir güncelleme aldı. “Windows 11 22H2” isimlendirilen bu güncelleme, Windows 11 için ilk büyük büyütme olarak kayıtlara geçti. Peki Windows 11’in çok fazla benzerlik olarak 190’dan yeni güncelleme, kullanıcıya söyleyenler?

Microsoft tarafından bir blog gönderisine gözlenen, Windows 11 22 H2 güncellemesinin dört başı görüldüğünü görüyoruz. Bu başlıklar; kolay ve güvenli, en iyi oyun, üretkenlik ve iş için özel yönetim araçları olarak mevcut durumda durumda. Şimdi gelin hep birlikte; Pencereler 11’de görünelim.

Yeni erişebilirlik özellikleriyle engelli için ayrıntılı inceleme bir deneyim sunulacak!

Windows 11

Pencereler 11 22H2 güncellemesindeki en dikkat çekici yeniliklerden bir tanesi, eşyalıdır. Microsoft’un artık bünyesinde barındırdığı sistemler, canlı izlenebileceklerdir. Sizin gibi olmayanlar, bir şey ya da dinlediğinizde, doğrudan yazan metinler görebilecekler. Ayrıca Windows 11 bilgisayarlarını sesleriyle kullanabilecekleri gibi sesli yazılar da yazabilecekler.

Pencere yapıştırma özelliği ve Odaklanma Yardımı iyileştirildi

Windows 11 22H2 güncellemesi

Microsoft’a göre Windows 11 22H2 güncellemesi, üretmek kadarki en iyi üretkenlik imkanlarını sunacak. Bu bağlamda; Yeni bakış açısı görünümünde inceleme özelliğini görebiliriz. artık artık daha fazla seçenek arasında ekranını bölebilecekler. Üstelik sanal ekranlar için özel olarak optimize edilen yerleşimler, kullanıcılar aynı anda bugün çok pencereyi aktif olarak kullanmasını sağlayacak.

Microsoft Windows 11

Microsoft, bundan yıllar önce Odaklanma Yardımı adlı özelliklerle kullanım yerinde sunulmuş. Bu aktif sistem, uygulamalardan gelen bildirimler kapatılıyor ve kullanıcıların kullanımına yönelikleri sağlanıyordu. Windows 11 22H2 ile bu özellik güncellendi. Odaklanma Yardımı artık Saat uygulaması ile entegreli bir işletmedir. bu sayede, zamanlayıcıyı aktif hale getirebilecek ve hatta molar için safra uyarılacaklar.

Görüntülü gösterimde efekt kullanmak için ayrı bir zamandan beri!

Windows 11 güncellemesi

Microsoft, Windows Studio Efektleri isimli yeni özellikler kullanıcıların mümkün olan en iyi görüntülü ve sesli görüşmeye gelmesine imkan tanıyacak. Yapılanlara göre, bundan sonra arka plan planlama gibi bir sunucu bir ihtimal yaşamaktanlar. Ayrıca zeka ile kullanıcı hareket ettikçe kamera da hareket gibi gösterilecek. Bu da onun zamanında sabit kalabilecek.

Movie Maker, yıllar sonra Clipchamp olarak geri döndü!

klip şampiyonu

Microsoft’un Windows 7 ve önceki çocukları tanıtıcı Movie Maker isimli video oluşturma ve düzenleme uygulaması, Windows 11’de klip şampiyonu olarak geri döndü. Uzun yıllar Microsoft’tan hazırlanır hediyelerden elden eğitimler ve ayrıntılarla dolu Microsoft, Clipchamp’ın önyüklü gelenler arasından yerinizi aldıklarını duyurdular. Microsoft’a göre Clipchamp, en çok da içerik için faydalı hale gelmiş durumda.

Oyunlar için özel performans optimizasyonları

Windows 11 22H2 güncellemesi, oyuncular için özel bir çalışma içeriyor. Microsoft’un iyiyene göre oyun tutkunları, Windows 11’in son güncellemesinden sonra çok daha fazla bir oyun yaşayacaklar. İşletim sistemi donanımıyla daha uyumlu çalışacağı özel optimizasyonlar hakkından bilgi almak, özel de otomatik HDR ve dönüşüm hızı Kelimeleri güzelleştirmeyi ifade ediyor.

Android uygulamaları, tüm Windows 11 bilgisayarlara yüklenebilecek

Amazon Uygulama Mağazası

Microsoft, Amazon bir iş birliği yapmış ve Android tabanlı uygulamalar Windows 11 ile kullanılabilir hale getirmişti. Şimdiyse Amazon Uygulama Mağazası Özelliğin kapsamı genişletildi. Microsoft’a göre dünya genelindeki tüm uygulamalar, Android tabanlı uygulamalara yükleyebilecekler. Buraya kullanıcıya yönelik tek ön şart, mobil konuşma sistem sisteminin karşılanıyor olması.

Pencereler 11, kişisel ve iş yerleri için hiç bitmeyecek kadar

pencereler

Microsoft, Windows 11 22H2 güncellemesi ile sistem sistemi de bir hale getirdi. Bu bağlamda; Akıllı Uygulama Kontrolü Kimliği kötü iletilmeyen veya imza kampanyasında kullanılanlar, Windows 11’de gösterilenler engellenecek. Bu araçlarda kullanılan araçlar, kötü amaçlı yazılımlar ve siber saldırılardan aktif olarak korunmaya başlayacaklar.

Microsoft Defender Akıllı Ekran de Windows 11’in ilk güncellemesinden düşeni aldı. Kullanıcıların Microsoft hesapları, bundan sonra kötü amaçlı yazılım veya internet sitelerine veri kaptırıp kaptırmadıkları tahminleri analiz edilecek. Çocuklarda bir şekilde tasarlanacak. Microsoft kullanıcı plansız bir kişi tarafından oluşturulacak.

Onlarca pencere açma devri sona erdi: Dosya Gezgini, sekmeye kavuştu!

Windows 11

Microsoft, Windows 11’in Dosya Gezgini için önemli bir çalışma yaptı. kayıtlı, 22H2 güncellemesini yükledikten sonra, onlarca pencere açmaya ihtiyaç duymayacaklar. Çünkü Windows 11’deki Dosya Gezgini, bundan böyle sekmesi sunacak. Windows’ta klasörler arasında dolaşmak, Google Chrome veya Microsoft Edge’deki sekmeler gezilerinden.

Dosya Gezgini’nin yenilikleri açısından değil. sesli, yeni sürümde Dosya Gezgini’ni açtıkları zamanlar yeni kategoriler görenler. Bu kategoriler, son kullanılanlar ve favoriler olacak. Bir dosya veya favorisine ekleyen, o klasör veya dosyaya ulaşmak için sadece Dosya Gezgini’ni açacak. depolama bölgesi kalma gerekmiş zaten.

Gösterişli makyajlı arşivler içinde harika bir zevktir.

Windows 11

Windows 11 22H2’nin tanıtımını bir araya getirmekle başlayın. Onlardan sonra, Başlat’a sabitle uygulamaları klasörler getirip, daha derli toplu bir görünüm yapacaklar. Ayrıca Windows 11’in Başlat menüsü, bundan sonra size kısıtlamaya gidecek. aramalar, menüler diledikleri gibi değiştirebilecekler.

Windows 11

Windows 11 22H2 ile gelen diğer özellikler:

  • Windows 11’in 22H2 güncellemesi ile Fotoğraflar uygulaması da yenilendi. Akıllılarda pratik uygulamalarna benzer bir şekilde bir alışveriş kolaylığı sağlamak OneDrive’a telefonları kolaylaştırmayı kolaylaştırıyor. Ayrıca bu konuda Anılar Adı yeni bir bölüm olacak ve zaman zaman Anılar eski hatırlayacaklar.
  • Windows 11′ yeni sürümünde kopyalanan telefon içinde, doğrudan Skype veya Microsoft Teams üzerinden arama yapmak için beğenir. Bir takvimin kopyalanması durumunda ise Takvim tarihi yaklaşmakta ve bu iş için olacak. gerekli durumda konu hatırlatıcılar oluşturulabilecek.
  • kayıtlı, Windows 11’in son sürümünde yakındaki cihaz Özellikten de daha geniş kapsamlı bir şekilde yararlanılabilecekler. düzdeki da dahil olmak üzere yakındaki tüm cihazlarpaylaşımlar için aktif olarak sevindi.

Kaynak :
https://blogs.windows.com/windowsexperience/2022/09/20/available-today-the-windows-11-2022-update/

Leave a Comment