Yağmur Sarnıç’ın eski sevgilisi Erdi Sungur’a hapis cezası

Kuruluş Tarihi: 23 Kasım 2022 13:41

Emre Aşık’ın avukatı Funda Sadıkahmet’i ölümle tehdit edip olumsuzluk içerdiği nedenleri hakkında dava açılan Yağmur Sarnıç’ın eski sevgilisi Erdi Sungur, iki ayrı suçtan toplam 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Emre Aşık’ın avukatı Funda Sadıkahmet bu süreçte Erdi Sungur’un kendisini ölümle tehdit ettiğini ve hakaretlerde bulunduğunu belirten suçlama duyurusunda bulunmuştu.

class=”medyanet-inline-adv”>

Eski milli futbolcu Emre Aşık, boşandığı eşi Yağmur Sarnıç’ın kendisini öldürmek için iddiasıyla Erdi Sungur ve Yağmur Sarnıç’a dava açmıştı. Düzce’de yargılanan sanıklar Ağır Ceza Mahkemesi delil yapısından beraat etmişti.

Avukat Funda Sadıkahmet, Sungur’un Emre Aşık’a yönelik, “Benim sayemde ölmedin ama ölürsün avukatınla aynı mezara girersin” gönderiyle ve kendisine yönelik olan “Mermi adaletten hızlıdır. Avukat avukat hadi bakalım. Avukatlık onurlu iştir. Ama sende nerde o onur şeref. Öğreteceğim ama sana yavaş yavaş acele yok”, “Mermi gideceği yeri tahmin eder”, “Sadece bekle ya da uzaklara kaç” şeklindeki paylaşımları delil olarak savcılığa sundu. Ayrıca Avukat Sadıkahmet, Erdi Sungur’un elinde silahla poz vermek üzerine “Emre Aşık ve Funda Sadıkahmet”in yazdığı büro ve büroyu sorgulayan “Onu bitireceğim. Ayaklarının üstünde duramaz, merdivenleri çıkamaz, ister savcıya ister mafyaya gitsin. Aklını alırım, ölür, vücudunda kafa tutmaz” diyerek olumsuz tepki alan dilekçede anlatmıştı.

class=”medyanet-inline-adv”>

Yağmur Sarnıç'ın eski sevgilisi Erdi Sungura hapis cezası

Yağmur Sarnıç ve eski sevgilisi Erdi Sungur…

Funda Sadıkahmet suç duyurusu dilekçesinde ayrıca Erdi Sungur’un kendisini arayan Yağmur Sarnıç’ın kendisini Emre Aşık’ı öldürmek için tetikçi olarak görevini, bu yönde de ifadeyi değiştireceğini söyleyip kendisinden para ve iş istediğini belirtmişti.

Sadıkahmet bu taleplerin daha sonra tehdit ve şantaj dönüştüğünü geçici muhaliflerde şüphelinin daha önce kızdırmayı tecavüze ve kaçırmakla tehdit oluşturduğundan bu nedenle şüpheli hakkında dava açıldığını, avukatın şüphelinin sürekli tehdit, taciz ve hakaret eden de savunmasına eklemişti.

Yağmur Sarnıç'ın eski sevgilisi Erdi Sungura hapis cezası

Erdi Sungur hakkında “zincirleme şekilde ‘tehdit’ suçundan 7 buçuk aydan 3 buçuk yıla kadar, ‘hakaret’ suçundan 3 buçuk aydan 3 buçuk yıla kadar hapis cezasıyla dava açıldı. Bakırköy 43. Asliye Ceza Mahkemesi’nde basit yargılama usulüne göre yapılan yargılama sonunda sanık Erdi Sungur’a ‘kamu görevlisine hakaret’ suçundan 1 yıl 1 ay 15 gün, ‘tehdit’ suçundan da 6 ay 22 gün ceza verilmesine karar verdi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Avukat Funda Sadıkahmet’i kızını kaçırmakla tehdit eden Erdi Sungur, Bakırköy 28. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından ‘hakaret ve tehdit’ suçlarından 14 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

.

Leave a Comment