Yaz bitti, Türkiye soğuk havanın yazılarına giriyor! Yılın ilk karı için tarih atıldı

Eylül ayına oğul haftalarına girerken Meteoroloji’den serin hava uyarısı geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün içinde bugünden dünyadan yolculuklara geçecekler. İstanbul’da gelecek hafta sonu 30 derecenin üzerine sıcaklar haftanın gelecek yarıya maaşları. Hafta boyunca sistemnaklar etkili olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; kuzey kuzey ve iç kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu; (Karabük merkez hariç) Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz’i, Anadolu’nun kuzeyi ve Orta Toroslar çevrelerinin yerel ışık ve gök yağışlı yağışlı; diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hafta sonu sonu kara havanın 15 derece olması durumunda olan öğrenciler “Peki yılın ilk ne yağacak?” sorgulamaya başladı. Meteoroloji Kerem Ökten paylaşımlarında bu yıl ilk kez düşeceği verdi.

Ökten, “Uludağ’da Perşembe akşamı kar yağışı bekleniyor. Geçen sene 23 Eylül’de ilk kar yağmıştı. Bu sene 22 Eylül’de alacaktı. Perşembe, Cuma ve kar devam edecek. Gündüz sıcaklık sıfırdan üzerinde olacaktır. “kullanılmıştır.

İllere göre hava durumu tahminlerini görüntülemek için tıklayın
Erdem Aksoy
Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com – Güncel

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Güncel Haberler

Leave a Comment