Yükseliş trendi bozulmadı, banka hisleri hala ucuz haberi

Banka hisselerinde yaşanan sert fiyat hareketlerinin borsaya son dönemini vurdu. Yıllardır defter altına alınan ürünler, banka hisseleri bir anda borsanın en çokan hisseleri haline getirilmiş. Kontrat durumu yaşanan günlük kumarı bir anda kontrole gelmece banka hisselerinde de sert deneyimler yaşandı. Yorumcular ‘yatırımcıların banka hisselerinden sanayi hisselerine odaklandığı’ öne çıkandan öne çıkıyor. Şu anda böyle bir tablonun, borsanın uzman isimlerinden Zeynel Balcı Hürriyet’teki kadınlar yazdı:

“Fiyat gibi kazanç kazandırma şekline ilişkin bazı bankaların halen pahalı olduğu gibi (tavsiye değildir). BIST100 Endeksi fiyat avantajı 6.3 iken ön pazar 2-2.5 fiyat avantajıyla görülüyor. Yaşanmakta olan sert geriye dövüş bankalarının yaşadığı zorluklarla dolu bir teknik bakılırsa yaşanabilir. Borsada devam edecek veya devam edecek gibi görünüyor. Gelen tepki alımları ise henüz güç görülmüyor. İlk kadın 3.270-3.200 olarak görülmektedir. Buler seviye kısa dönem için önemli. 3.200-2 altında durumda durumda ise 3.000 destek noktaları. Tepki alımlarında ilklerde 3.500 göstergeler. Tepki çıkışının devamı için bu seviyenin üzerinde kalınması. Bu 3. durumda600-3.700 ve 4.000 olacak olacak. Satış baskısı korunan endekste destek eğilimi alımları görülebilir. Ancak seviye seviyelerinde durumla karşılaşma olasılığı yüksek.”

BORSADA YÜKSELİŞ TRENDİ SÜRÜYOR

Önümüzdeki hafta piyasaların en önemli gündem maddesi ABD Merkez Bankası’nın faizimi seçecek. Türkiye’de dahil olan ürünler piyasaya arz edilecek. Türkiye’de faizlerin sabit tutulduğu, ABD’de son enflasyon rakamlarından sonra 75 hatta 100 baz puan bulan bir faiz artışı öngörülüyor. 21 Eylül’de planlanan tüm dünya piyasaları yönlendirilecek.

Bu hafta sert deneyimlere yönelik olan BİST 100 Endeksi’nin bu hafta seyirlerin beklenmiyor. Ufuk Korcan Dünya’daki tahmini 18 Temmuz 2022 haftasında olası trendinin üzerinde seyirn dikkatle dikkat çekiyor ve sıralıyor: “Bu hafta için bu trendin destek noktası 3 bin 311 puanla denk geliyor. Bu trendin desteğin, gelmeyeceğine dair kısa vadeli trendin yukarı dönük olduğu söylenebilir. Altına bir şekilde gelinmesi durumunda ise 2 bin 890 – 2 bin 900 bandına doğru bir gerileme riskli ortaya çıkabilir. Yukarı hareketin devamı durumunda ise 3 bin 800 puan kademe olarak da hedeflenebilir. Böyle bir senaryoda 3 puan seviyesi de ara bin noktası olarak çalışacaktır.”

Borsaların yeni gündemi: Faiz

Borsada yükseliş trendi devam ediyor


Sayfada yer hakkında bilgi edinme soruşturması kapsamında yatırım yapılmayacaktır. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

.

Leave a Comment