Yunan Dışişleri Bakanı’nın küstah sözlerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan cevap: Benim muhatabım değil

ABD’de gazetecilerin gazetecilerle röportaj yaptığı röportajda gazetecilerle röportaj yaptı. Erdoğan’a Ankara Atina hattındaki gerilim Dendia’nın devamı olan öngörüsüne ilişkin insan, ” İstanbul’da bir günlük 100 bini Rum topluluğu bugün nasıl 5 binin “önceden busınlar” ithamı da soruldu.

“YUNAN DIŞİŞLERİ BAKANI BENİM MUHATABIM DEĞİL”

Yunanistan ile ilgili açıklamam hakkından devam edip etmeyeceklerini ve Yunan ek Bakanı’nın beklentilerine ilişkin sorulmasına Erdoğan’ın, şu yanıtı verdi: “Yunan bakanıyla çok fazla sözimle ilgili, benim muhatabım hakkında konuşacaksa. Konuşsun. Sayın Başbakan ne yazık ki Türkiye ile kendi durumlarını eğitiyor. Biz Türkiye’de Rum yetiştirmeden yana yana bir olmayacakk. , ‘Nerede sizin hediyeniz?’ ‘Amerika’da.’ dedi. ‘Getirin, burada yaşasınlar.’ dedim. ‘Çocuğumu Amerika’dan getiremiyorum.’ Demek ki bu Türkiye’de yaşama diye bir kişiyle, yok. Olsa, bizim kapımız açık. etmemiş, ‘Benden yardım isterseniz, ben gayret edeyim.’ dedim. Bir de şu var, Sen Sinod’nin belli mecliseyim meclisi olması gerekiyor. Sen Sinod’nin belli mecliseyim meclisi olması gerekiyor. Devletin anayasası olması ve Sen Sinod Meclisi’ni tamamlamış ol.’ Öyle tamamlanmıştır. Ama Yunan dış bakanı’nın haberi yok. Bunlar uzayda dolaşıyor. Bizim her için kapı, vatandaşlık da veririz.”

Kendi dönemleri içinde hiçbir Rum’u ” kendi dönemleri Erdoğan, Ama şu anda onlar için Batı Traya’da bizim gözdelerimiz, soyadaşlarımıza göz attık. Biz böyle bir çabanın içinde olacak mıyız? değerlendirmesini yaptı.

“F-16’DA HAVA OLUMLU İSTİKAMETTE GELİŞİYOR”

Erdoğan, “F-16 konusunda son durum nedir? F-16 için yapılan de görüşmeler, F-35’in önünü açar mı?” yolunda şu anda ve F-16 satın almakla ilgilendiklerini söyledi. ABD Başkanı ile bu karşılaştırmalı formlar Joe Bi’ ifade eden Erdoğan, bu konudaki Cumhuriyetçi senatörlerle de bazı görüşmelerinin olduğunu anlattı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın da muhatabıyla görüşmelerini yürüttüğünü dile getiren Erdoğan, şunları kaydetti: “Hava olumlu istikamette gelecekyor. Temenni sağlanacak ki bu olumlu hava devam eder. Bir önce de bu gelecek bir netice alırız diye düşünüyor. Sayın Biden’la başvuruda Geniş bir telefonla görüşmemiz olmayacak.

Leave a Comment