Yunanistan Başbakanı Miçotakis’ten Türkçe paylaşım: Biz çekişmeye karşı

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, toplantıdaki BM (kurul’daki BM’nin 77. Genel kurulu görüşmelerindea hitaben sunumundan konuşmadan alıntı yaptığı, Twitter’dan Türkçe’yi karıştırdı.

Başbakan Miçotakis, paketinda, “Birleşmiş milletler’den bu mesajla yalnız Türk değil, Türk halkına da yönelerek söylemek isterim: Yunanistan, Türkiye’yi tehdit etmiyor. Biz düşman. Biz komşuyuz ve iyiki severiz çok önemseriz.” kullanımları.

Her iki şekilde de kabul edilemez ve uygunsuz bir şekilde insani saygı ve iş içinde ve kendi yolundan doğru adımları atalım. aramanda bulundu.

“TÜRKİYE’DEN DÜNYA GIDA GÜVENLİĞİNE ÖNEMLİ KATKI”

Miçotakis, BM Genel kurulundaki konuşmasında Türkiye’nin önemli bir ülke yaratıcısı çiziyor Türkiye, bunu seçerse Avrupa Birliği (AB) ve Yunanistan’ın tercihi ve dostu bir NATO üyesidir. Türkiye, bir rol oynama özelliğine sahiptir.” diye konuştu.

Ukrayna’dan gelişmeye imkanda Türkiye’nin olanakları, “dünya gıda güvenliğinin sağlanması” olarak nitelendiren Miçotakis, Türkiye’nin buna karşı Orta Doğu ve Kafkaslar’da kullanımı bozan bir bakış açısını sergiliyor.

Miçotakis, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bir ansızın gelebilir.” Yunanistan’a karşı sert açıklamalarda savunmada.

Türkiye’nin Ege’ye süt tezlerini “hatalı iddialar olarak nitelendiren Miços, bu konuda Kardak değerlendirmeye devam etti bu yana devam iddiataki” iddiasında bulunuyor.

Miçotakis, Türkiye’nin Yunanistan’a karşı karşıya “casus bellilerinde” anımsatarak Türkiye’nin Doğu adada da Yunanistan’ın resmî olduğunu kabul edebileceğini öne sürdü. (AA)

Türkiye'den AB ve Yunanistan'a 'azınlıklar' geri dönüyor İlginizi Çekebilir Türkiye’den AB ve Yunanistan’a ‘azınlıklar’ geri dönüyor Yunanistan Başbakanı: Erdoğan'ın yanıtımı cuma günü günü İlginizi Çekebilir Yunanistan Başbakanı: Erdoğan’ın yanıtımı cuma günü günü

.

Leave a Comment