Yusuf Demir, A Milli Takım’da ve Galatasaray’da yerlideyken oynayabilir mi?

Süper Lig’de yeni sezon için çok yıldız transfer imzası Galatasaray’da gündem Yusuf Demir… Sarı Kırmızılılar’ın yaz transfer sezonunun oğlu 6 milyon Euro bonservis’in son koleksiyonuna Rapid Wien’den formasyonu için çalışmaya başladı. Galatasaray başkanı Dursun Özbek, genç yaştaki statüsünde oynaması için şu ifadeleri kullandı:

‘Türk Milli Takımı’nın Yusuf’u için geçerlidir’

“Yusuf Demir ile ilgili ile temaslarımızı devam ediyor. Önemli bir oyuncu. Türk sporuna, futboluna katkı sağlayacak. Daha çok genç. Bu genç yaşta etkili performansları olmuştur. Türk Milli Takımı’nın Yusuf’u üzerinde düşünülmelidir. Bu manada temaslarımız var. TFF de pozitif bakacaktır. Çabamız, Yusuf Demir’i Türk Milli Takımı’na kazandırılması ve performansıyla başarı getirmesi olacaktır.

Eylül 2020’de FIFA’dan Milli Takım seçimi

Eylül 2020’de FIFA 70. Olağan kongresi ülke federasyonların üyeleriyle yapıldı, toplantıda futbolcuların milli takımları değiştirebilmelerine yönelik gerçekleştirilebilirdi. FIFA’nde onaylanan ve Türkiye’deki kongreyi şu şekilde planlamak için hazırlık yapılmaz. Buna göre bir oyuncu önce başka bir A Milli Takım’ın akşamından sonra bir yarışmayı daha geç olsa geçebiliyor.

En fazla 3 resmi maç

Bunun için öncelikle için, ilk A Milliyetçida en fazla 3 resmi yarışma forması giymiş olması ve 21 yaşında olmanınyken olması gerekiyor. Bu resmi maçlar final olacak, Dünya kupaları elemeleri, Avrupa şampiyonlukları ya da Ulus Ligi karşılaşmaları olacak. Futbolcu, ilk tercihi olan milli takımdaki oğlun maçından bahseder. Oynamada bulunan ikinci bir ülke varsa, tercihini bu ikinci millida forma edebilecek.

Yusuf Demir, A Milli Takım’da oynayabilir mi?

Avusturya alt yaş dakikada milli olan Yusuf, 17 yaşında ise A milli takım daveti 2021’de Faroe kullanıcıları 5 süre aldı. 2021 Eylül ve Ekim’de de Dünya Kupası Elemeleri’nde kadroda yer bulan yıldız solak, İsrail maçında 23, puan hesabında 13, Faroe Adaları maçında 2 dakika süre aldı. Avusturya Milli Takımı’nda 4 maça çıkan ve 43 dakikası sahada kalan 19 ile ilgili milli takımı’nda şu an için yok.

Yusuf Demir, Galatasaray’da yerli statüsünde oynayabilir mi?

Türkiye Futbol’nun yayımlanması 2022-2023 Futbol Sezonu İlan Edilmesi Gereken Hususlar eğitim belgesinde şu ifadeler yer almakta: “A Takım listesinde yer alacak en 14 futbolcunun, Türkiye A Milli Futbol Takımında oynaması gerekenna sahip olması gerekli. 15 Haziran 2015 tarihlerinde başka ülke A Milli Futbol takımlarını tercih edecekler Türkiye A Futbol Takımı’nda milli olacak şekilde aranmaz”

Daha önce 4 kez Avusturya Milli Takımı’nın formasını giydiği için Türk Milli Takımı’nda karşı karşıya tutuluyor Yusuf, Süper Lig’e 2015’ten sonra transfer gidiş, kural gereği söylüyor. Galatasaray Yönetimi, bu kuraldan mağdur olan tüm oyuncularla ilgili bir yardım güncelleme veya esnetme nasıl olasına cevap arıyor. Konuyla ilgili olarak bir giriş yapılacak gündemde.

Okan Buruk: Türk oğlu Türk

Aslan’ın Okan Buruk, Yusuf’un yabancı sayılmasıyla ilgili, “Yusuf Demir’in annesi Türk, kendisi Türk, kendisi Türk oğlu Türk. Kendisi, yani hocası ve yanında biri. Her şeyi Türk çocuğun Milli takım tercihi nasıl olmuş. , onu da gerekiyor. Biz mi tercih edeceksin, o mu Türkiye’yi tercih etme. Türk olan bir oyuncunun Türk olarak oynaması”sını yaptı.

Şenol Güneş: Tercih Konusu

Yusuf Demir’in Avusturya için giydiği dönemde Türk Milli Takımı’nın başında yer alan ve genç oyuncuyla ilgilendiği Şenol Güneş, oğul iddia hakkında, “Yok öyle, o zaman 16-17 yaşındaydı, zaten Avusturya Ümit Milli Takımı’nda oynuyordu Avusturya’yı seç.

Tolunay Kafkas: Hatamız…

Milli takımda genç oyunculardan sorumlu olan Tolunay Kafkas’ın kendi gözünden bir şeyi açıklamış değil olsak, yazdığımızı çok açık söylerim. Ancak Yusuf Demir konusunda böyle bir durum söz’in tercihi ile konusu. bir durum söz konusu” diye konuştu.

Baba Demir: Türkiye bizi görmedi

Yusuf daha 15 büyük bir FANATİK’e hastası olan Hasan Demir ise o gün söylediğini söylüyor: “Avusturya onu kaybetmemek için çaba sarf ediyor. Oğlumun bir Milli Takımı’nı seçmesini. Böyle bir ilgi olmasıyla mutluyuz. de bu yönde var. Avusturya bu kadar ilgili olanlar Türkiye’den Milli Takım için bizi aramadı.

2015 öncesi yerlilik…

Türkiye Futbol Federasyonları’nın açıkladığı kurala göre milli takım tercihini 2015’ten önce yapanlar Başakşehir’den Mesut Özil ve Adana Demirspor’dan Gökhan İnler’in tercihi yerindende gibi olabilir. Kasımpaşa’dan Mickael Tirpan da Türk pasaportu olması ve herhangi bir Milli Takım’da oynaması nedeniyle yabancı denilmiyor. Babası Beninli, Annesi Türk olan Fatih Karagüm 23 stoperi Rayyan Baniya da yerli yerindende. İtalya vatandaşı olan 1.94’lük oyuncu, Türk olduğu için yerlinde forma giyebiliyor.

Galatasaray’la 4 yıllık sözleşme yapıldı

Galatasaray , 19 bon solak kanat yıldızı Yusuf Demir’i 6 milyon Euro renkservis bedeliyle bağladı. Büyüyen ve Rapid Wien için giyen genç yetenek, zenginleştirilmiş ilk yetiştirilmiş Barselona’da istihdam ve istihdam için iş sahasına dönmüş. Ürün sağ açıkta forvet forvet için sol kanat ve forvet için, transfer döneminin oğlu Galatasaray’la 4 yıl sözleşme imzalandı. Galatasaray KAP’a 6 milyon Euro bonservis ücretinin 5 taksitte ödeneceğini duyurdu. Ayrıca genç futbolcu ile 4 sözleşme imzalandığı belirtildi. 19 oyuncu, Aslan’dan 650 bin Euro, 750 bin Euro, 850 bin Euro, 950 bin Euro kazanacak.

Kaan Karahan

.

Leave a Comment