Yusuf Demir & Galatasaray gerçekleri! Ercan’la birlikte Trabzonspor’un kapısından yeniden döndü

class=”medyanet-inline-adv”>

Yusuf Demir’in Galatasaray’a imzasını atmasının üzerinden tam iki hafta geçmeden ama bitmedi. Hürriyet yazarı Tahir Kum, şehrin köşesine taşırken oyuncuyla ilgili Trabzonspor detayını da aktardı.

İşte o yazı:

Ne Mata’sı, ne Mertens’i bu kadar gündemi izliyor. Yusuf aşağı, Yusuf yukarı. Üç güne kadar konu; “Türk oğlu Türk nasıl yerlinde oynayamaz” şeklindeydi. Üç isteğe bu defa konu “Türk oğlu Türk’ten milli takımımız neden kullanmaz?” oldu. Ne TFF talimatlarına göre Yusuf’un Galatasaray’da Türk statüsünde oynaması mümkün, ne de FIFA talimatlarına göre Türkiye A Milli Takımı’nda oynaması…

AVUSTURYA ENGELİNİ UNUTMAYIN

Hadi bakalım çocuk, “Ben karar veremiyorum, milli takımı tercihimi değiştiriyorum” dedi. FIFA’ya yorum yapmadınız, Yusuf’a FIFA’dan Türk Milli Takımı vizesini de aldınız. Olmaz da. Hadi oldu (inşallah olur), orayı halletsen de iş bitmiyor ki. ..Çünkü bir de Avusturya Futbol Federasyonu engeli var. O da şu; milli futbolcularına imzalattığı taahhütname… “Avusturya Milli Takımı’nı tercih eden bir oyuncu bu seçimden vazgeçerse 3 yıl boyunca bir milli takımda forma giyemez” diyormuş, bu taahhütname. Sanırım buna benzer bir da FIFA’da olabilir. Sayın başkan Dursun Özbek ile ilgili yerlerle temasa geçtiklerini açıkladılar. Bekleyip. orijinal Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olunmaz.

class=”medyanet-inline-adv”>

TERİM İSTEDİ BÖYLE OLDU

Diyorlar ki; anası Türk, babası Türk, Türk oğlu Türk bir futbolcu olur da Türkiye’de statüsünde nasıl olursa olsun. Evet gerçekten tuhaf. canlı Galatasaraylı dostlara göre tam bir saçmalık! İşin bir ilginç yanı da; İlgili tasarımn ürün ve mimarının markalarından Türkiye Futbol takımı, Fatih Terim olması! Tamam, yanında bu tarafı tuhafta; peki ya, anası Türk, babası Türk, o Türk oğlu Türk futbolcunun Türk Milli Takımı yerine başka bir milli takımı tercih etmesi tuhaf değil mi? Peki neden Yusuf Demir bakımı bir de bu tamam bakmıyoruz?

class=”medyanet-inline-adv”>

TRABZONSPOR’UN KAPISINDAN DÖNDÜ

Galatasaray Kulübü’nün ve taraftarlarının gündemlerinin gündeminde Yusuf Demir’in yerlilerinde oynatabilmek. Bu ortamıyla birlikte yoğun bir uğraş, çaba var. İnanın bu dört koldan baskında “Acaba yönetimi Yusuf’u yurttayken mi sanıyordu” ciddi şüpheleri hevesli durumda!

Yusuf Demir & Galatasaray gerçekleri Ercan birlikte Trabzonsporun kapısından döndükten

ERCAN KARA İLE BİRLİKTE ALINACAKTI

Her neyse… Bunun içinden ilk önce diyenlerden biriyim. Kaldı ki, o Yusuf Demir şayet yerelde durumdayken belki de Galatasaray’ın yerine Trabzonspor’un giyebileceğini giyebilirdi. Yusuf bu yolu Trabzonspor’un kapısından dönen bir isimdir. Hem de bugün MLS’te Orlando formasını giyen Rapid Wien’den takım arkadaşı Ercan Kara ile birlikte. Her ikisi de milli takım tercihlerini Avusturya’dan yana kullanan kullanıcılar. Çünkü Yusuf Trabzonlu ve aynı zamanda Trabzonspor’un eski yöneticilerinden, başkan Ahmet Ağaoğlu’nun yakın dostu rahmetli Hüseyin Tütüncü’nün yeğeni.

class=”medyanet-inline-adv”>

YERLİ İZNİ ÇIKMADI

Hem Yusuf Demir hem de Ercan Kara Trabzonspor’un ilgilendiği futbolculardı. Ama iki oyuncu için de yerli izni çıkmadığından rafa kaldırıldı bu transferler. Bugün Trabzonspor için Riva’da “Olmaz” diyenlerin için “Olur” verme yoktur.

FUTBOL FEDERASYONU TRIBÜNLERE OYNAR MI?

Futbolda en çok kullanılan terimlerden biridir ‘tribünlere oynamak.’ Kimse kusura bakmasın ama; Yönetim Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu için tam tespittir bu.

EN SON U15 GELİŞİM LİGİ’NDE DÜDÜK ÇALDILAR

Bunun en oğlu dede; bu Süper Lig’deki müsabakanın daha doğrusu İstanbul takımlarının dört müsabakalarına 4. hakem olarak hakemlerin atanması. atanamaz mı? Atanır elbet. Atanır da ama Galatasaray-Konyaspor, Fenerbahçe-Alanya, İstanbulspor-Beşiktaş ve Başakşehir-Karagümrük gibi üst düzey maçlara, oğul olarak U15 Gelişim Ligi’nde düdük çalmış, böyle bir atmosfer önce daha önce hiç teneffüs etmemiş, solumamış ve VAR uygulaması olan bir toplantı hiç düdük çalmamış çalmaz bir yön atanmaz. Kadın olsun erkek olsun, fark etmez.

class=”medyanet-inline-adv”>

GÖREVLERİ BASIT DEĞİLDİR

Çünkü 4. komutanlığın görevi sadece yedek ağızlarını kontrol etmek değildir; orta hakemin eli ayağıdır, can simididir, kenarda. Ortadaki komutanlardan yardım alın. Peki oncacık tecrübeyle mi?

AMAÇ VE KAZANÇ NEDİR ANLATIN ÖĞRENELİM

Ortada Zorbay Küçük, Hüseyin Göçek, Bahattin Şimşek, Abdülkadir Bitigen; Kenarda da onlara bir şey olacak düdüğüm C klasmanı kadın hakemlerimiz. Allah korumuş Türk futbolunu. Sadece sakatlanan hakemlerimiz değil, Türk futbolu olur, maazallah. Fantazi arkadaşlarının ne yeridir zamanıdır. Bakmayın hakem işlerinden, atamalardan sorumlu olanın MHK tarafıdır. Adım gibi bu ihtiyacın ana binadan geliyor. Amaç nedir, kazanç nedir lütfen anlatın bilelim beyler?

class=”medyanet-inline-adv”>

.

Leave a Comment