‘Yüzde 150 maaş zammı’

Yeniden Refah Partisi İzmir İl Başkanlığı 2. Olağan Kongresi, Tepekule Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. İzmir’de başlayacak olan ilgiden bahsedecek olan söz konusu olacaktır. “İzmir’de bin kişilik bir mekan doldurmak, Şanlıurfa’da 10 bin kişilik bir salonu doldurla eş değerdir. İzmir’de 100 üye Elazığ’da bin üyele eş değerdir. Bütün sürüşe saldırı bu sancağı yere indirilmeyen ilimize teşekkür ederim. seneden önce yeniden kurulan parti’ni kurduk. dedi.

‘BU AY 50 BİN ÜYE KAYDEDECEĞİZ’

Haziran ayında gerçekleşecek yargıtayın açıkladığı resmi gösteriler 1 ay içinde Türkiye’de üyelerin yaptığı parti olarak tahminler açıklayan Fatih Erbak’ın devamı:

“Haziran Temmuzda 18 bin üye kaydetmişiz. 32 bin üye kaydedip kendi rekorumuzu egale ediyoruz. İnşallah bu ay 50 bin üye kaydedeceğiz. Hazine yardımlarıyla Prime time da yapılan cilalama operasyonuyla mı gelindi? av ‘Partilerden hangisine oy vereceksin?’ diye. Partisi Bu adaylar içinde yeniden Refah Partisi’nin yok. Geçen hafta suçüstü yakalandılar. Artvin il başkanımızı aramışlar. Aramak için partimizi söylemiyor. 1 seçecekseniz size verilecek olan 1973’de ankette ilk kez seçileceklere. oyu seçeceksiniz.

DOĞALGAZIN FİYATI YÜZDE 174 ARTTI

Türkiye ziyaretlerini ziyaret ederek halkla toplanacaklarını sürdürecek Fatih Erbakan’ın büyük desteklerini aldıklarını söyledi. Erbakan, Türkiye yanıyor, ikincisi ise’milli arıyoruz. dedi.

Konuşmasında ekonomik olarak, ifadele eden Erbakan “1 Eylül’deki elektrik ve doğalgaz zamlarının konut doğalgazına 20, sanayi doğal gaza yüzde 58 zam geldi. ‘Karadeniz’de doğal gaza yüzde 58 zam geldi. Bu gelişmenin üzerinde 18 kez zam yapıldı. 2022’de 8 ayda konutlarda kullanılan fiyatın değerlendirilmesi. yüzde 174 artar. ve orta boy işletmelerinde kullanılan oranın yüzde 277 oranında. Son 4 senede yani pandeminin ve doların küçük konutta kullanılan yüzde 313 oranında, ve orta boy uygulamalarında kullanılan yüzde 620, büyükde kullanılan ise yüzde bin 71 Küçükte kullanılan yüzde bin 71 Bu durumda, 110 lira olması demektir. konutlarda yüzde 109 ile yüzde 212 arasında oranlarda.Ticarethanelerin elektriği yüzde 177 ile yüzde 269 arasında. 8 ayda sanay ınin kullandığında 370 elektrik ise yüzde 408’dir. Bir proje üretimi, personel, Böyle dağıtım satış mü? Bu demek demek demek. Bütün sistem enerji elektrik, doğalgaz akarkıt kullanılıyor. 5.5 milyon borcunu ödeyememiş. İcra takibini biz üstleniyoruz diyorlar” sonra bulundu.

‘HEM BÜTÇE AÇIĞI ARTIYOR HEM VERGİLER ARTIYOR’

Erbakan şöyle devam etti:

“Geçtiğimiz günlerde orta vadeli programı açıklıyor. Bu yıl 3 yıl daha fazla vergi, daha fazla borç, daha fazla faiz, daha yüksek artış manasına geliyor. Ama orta vadede onun programı daha kötü görünecek. Dolar kuru 2023’de 21,5 lira olacak deniyor. Önümüzdeki 3 senede 25,7 liraya gelecek deniyor. ‘2024’de 698 milyar lira faiz ödeyeceğim’ diyor. Eğer 3 sene iktidarda kalacaklarsa 2 daha fazla lira faiz ödemişler. faiz faizleri. Ukrayna’nın yeniden inşası için 180 milyar bir maliyet gerekiyor. 3 kez Ukrayna’yı yeniden inşa edecekler 20 senede faize vermişler. En yüksek faizi siz ödüyorsunuz faiz lobisine. Faiz lobisi kökten gitmesini ister mi? Vatandaşın bir borcu bu iktidar döneminde 180 misli. Bir bütçe gideri zenginaa borç artar mı? Bütçe bu sene 460 milyara çıkıyor. Bir senede iki, üç misli artıyor. Kur kurtarıra milyarlarca lira artarsanız tabi. Sadece bir tane imtiyazlı holdingin bir kalemde verginu siliyorlar. 1 milyar dolar borcunu ödeniyor. Ama gariban çiftçinin traktörünü haczediyorlar. Okullar açıldı. Veliler düşünüyor. Kırtasiye malzemeleri, okul kıyafetlerinin fiyatları. Bu insanlar zamlı faturaları mı ödesin, fahiş şekilde artan kiralara mı yetişsin, ne yapsın bu insanlar?”

ALTILI MASAYA ‘ALTIN ​​GÜNÜ’ BENZETMESİ

Muhalefet partilerine de gözdende içinde bulunan Erbakan, henüz henüz çözümden yoksun masanın olmadığını ileri. Erbakan, “Masa başındakiler 6 kez toplanıp dağılıyorlar. 30 kez başına bir kere gelmişler. 36 kez bir aradaki kereler. 36 karşılaşmadan sonra bir aday adayı koyamamışlar, ekonomikten nasıl yola çıkacağıza bir açıklayamamışlar. aydan beri buluşup buluşup ne konuşuyorsunuz? Altılı masadaki siyasi partinin bir dönem iktidarın içinde yer aldığın tarihteki Erbakan, “Türkiye’de bire, siz AK Parti’den başlayanlardan sonra kötü olmayan kişilere sahiplerca borç içinde yer aldı. Sanayi ile birlikte sahiplerini satıp yok katılın. Milleti kendi içinde birlikte sahip olduğunuzdan. CHP ise 28 Şubat’ın talebinin savunucusu olarak, Ülkeyi ve hayvancılığı bitirmiş. Partinin içinde LGBTu kurmuş, partinin içinde LGBT’li kurmuş, ‘biz iktidar olunde LGBT’li olmak doğru gelecek’ diyor. diyorlar. 1989-1994 arasında bütün belediyeler sizdeydi. Şehir denilince akla çö p çukurdaydı. Bu millet belediyeleri koşa koşa Refah Partisi’ne sizden için teslim edildi” kullanımları.

‘MUAZZAM BİR TASARRUF OLACAK’

Yeniden Refah Partisi olarak iktidara gelecekleri durumunda yapacaklarından da bahseden Erbakan, şöyle konuştu:

“Biz milli görüşçüler olarak masakiler ve kasada olduğu gibi milyarup milli masakiler ve kasadakiler gibi milyarup milli kasakiler ve kasadakiler gibi milyarup milli olacak. Faize gitmekten kurtulacağız. Denk bütçe yapılacak olacak. Hiçbir kamu ödemesinden daha fazla harcama yapamayacak. , ucuz elektrik, satın alacaklarına sahip olacaklar. Dayısı olan değil, hakkı olan hizmet makamına oturacak. Bizim adaletimizin adaleti yatar. Paylaşımda, yönetimde, yargıda adaleti sanırım. Manevi kalkınma da lazım. Önce ve diniyat diyoruz. Türkiye genelindeki terörler. 3 evlilikten birileriyle sonuçlanıyor. Uyucuuşturuyor kötüye gidiyor. LGBT sapkınlığının gece gündüz reklamını yapıyorlar. Gençler arasında deizm ve ateizm gibi felaketler yaygınlaşıyor. Eğitimin Düzeltilmesi. Nefis terbiyesini esas alacak bir eğitim getirilecek. Medyanın İstiklâl’den yararlanılmalıdır. Batıdan ithalat yasaları değiştireceğiz. Ekonomik Bakım Sağlanacak. Bu konuda erozyonda da rol oynuyor. Acil eylem planlarını sokacağız.”

‘GENÇ ÜYE SAYISINDA ARTİŞ’

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Bayram Satepe de kongrede yapılacağından söz edilir. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’in kurtuluşunun 100. yıl dönümü kutlamalarındaki sözlerine gösterilen Sakartepe, “Düşmanı denize döktük derler ama düşmanın kim olduğunu söylemezler. Sayın Tunç Soyer’e çağrıda bulunuyoruz. İzmir Türk’tür Türk kalacak” dedi. Kongrenin yetişkinde mevcut efe 36’nın üzerinde eğitim veren İl Başkanı Cemaat gençliğinde genç olduğuna inanılıyorsa, “Üye yaş ortalamamız 35-genç olan herkesin yönetimde de görevlerinde. genel başkanımız, birlikte umutliyiz. diye konuştu.

Tek listeyle seçicie gidilen kongrede mevcut başkan Cemal Arıkan yenidenil başkanlığına seçildi.

.

Leave a Comment