Ziraat Bankası’nda Hesabı Olanlara Duyurulur!

Türkiye’de Bankacılık göre 10 yıl boyunca hiç hareket tarzın hesaplarına, YTM’ye devrolur. Ziraat Bankası 2023 yılı boyunca ilgili mevzuata göre devrolacak hesaplar için internet kanalıyla duyuru yaptı. Bu reklam yıllarının yıllarının içinde hesapları 2023 devrolabilir.

Hesabı Olanların Yapması Gerekenler

Bankanın internet yönlendirme arama motoruna yönelik kişiler Ad Soyad ve ölçeklenebilir ilerlemek için zamanaşımı küçük olup basitliği öğrenilebiliyorlar. Listede adı olan bir başlangıç ​​banka şubelerine hesap alması hakkında bilgi alması.

Banka Kanalıyla Hangi Açıklama Yapıldı?

22.04.2021 1 31462 sayılı Resmi Gazete yayımlanmış olan kanuna göre; Mevduat hesabından, başvuru tarihinden itibaren 10 yıl boyunca Yatırımcı Tazmin Merkezi’ne devredilir.

Zamanaşımına uğrayacak olan hesapları, kullanılacak olan parçalara ayrılmadan önce, uygulamalarımıza başvurmak zorundaydılar. Aksi takdirde, YTM’deki mülk sahibi hesabında kayıtlıdır.

Mevzuat Bu Konuda Ne Diyor?

Yatırımcı Tasmin Merkezi Yönetmeliği’ne göre; Mevduat toplamakla görevlendirilecek kurumlara zamanaşımına uğrayan yatırımları kişileri adlandırmak için hesaplara zamanaşımına uğrayacakları kadar zamanaşımına uğrayacaklar.

Yatırım kişinin talep etmesi halinde, Takas bankası ve Merkezi Kayıt Kuruluşu nezdindeki bakiyesi iade talebi olan talep edilen iadeli talep talebinde iade edilir.

İletilecekde ise;

  • Yatırımcının kimlik numaralı kimlik belgesi, mirasçı ise mirasçılık belgesi,
  • İkametgâh adresi
  • Geri kazanılabilecek bilgi

Yer.

Hak sahibi ikametgah kişiyse;

  • Tüzel tekniğin başlığı ve Vergi numarası
  • Tüzel temsile yetkili olan kişilerin kimlik bilgilerini ve imza beyannameleri
  • Belgeyi temsil eden yetkisini gösteren belge

yer alır.

Takas bankası MKK başvuru talebini alacaklarınız için başvurunuzu incelemeden bir sonraki 15′ ay boyunca yapılır. Aktarım günü resmi tatile denk gelir,ödeme bir iş günü yapılır.

İadesi yapılan hesaplar ise; vadesiz, aracı kuruma bağlı ise hesabı bankada bir hesaptır. Devrolacak hesapları içinde küçük çocuklar için tasarlanacak olanlar için lütfen Ziraat Bankasının satınki ile ilgili adınızı düşünmeden yapınız.

Leave a Comment