Zonguldak’ta ‘Bunu yapmak zorundayım’ notuyla kuyumcudan bilezik çalma

Kozlu ilçesinde bir kişi, kuyumcuya girerek annesine götürmek üzere söylenen bileziği çaldı ve “Kusura yapmak zorundayım” notunu birkaç hafta sonra.

Zonguldak'ta 'Bunu yapmak zorundayım' notuyla kuyumcudan bilezik çalma

Zonguldak’ın Kozlu ilçesi merkezinde öğle saatlerinde kuyumcuda, benzerine az rastlanan bir olay yaşanıyor.

İ.B. isimli şüpheli şahıs müşteri kılığında, Ahmet Danış’ın işletmeci kuyumcuya cevheri için bilezik satın almak istediğini söyledi.

Danış’ın bilezik modeli delili üzerine şüpheli, “Annem biraz kilolu, biraz büyüğüne bakabilir miyim?” söyleyerek daha büyük bir bilezik isteğinde bulundu.

İş yeri sahibinin daha büyük bir bileziği ekranı üzerine fiyatını soran İ.B., bileziğin girdiği isim de yazdırmak istediğini belirtti.

“Kusura bakma yapmak zorundayım”

Fiyatta anlaştıktan sonra kredi kartı ile ödeme yapacağını söyleyen İ.B., iş yeri sahibine yönelerek Kusura bakma yapmak zorundayım.” diyerek yazdığı notu tezgahı bıraktı.

Hırsız, 8 bin 500 lira değerindeki bileziği alarak olayı yerinden kaçmaya başladı.

Zonguldak ta Bunu yapmak zorundayım değille kuyumcudan bilezik çalma #1

O anlar güvenlik kamerasına yansıdı

Kuyumcu, iş yerinden zanlının peşine koşarken yaşanan o anlar ise saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

Bir yandan İ.B.’yi yakalamaya çalışan iş yeri sahibi, diğer yandan da gözlemlemekten yardım istedi.

Zonguldak’ta ‘Bunu yapmak zorundayım’ notuyla kuyumcudan bilezik çalma VİDEO


Zonguldak ta Bunu yapmak zorundayım değille kuyumcudan bilezik çalma #2

“Benim peşimden gelmeyin”

Zanlı, kovalamacanın ardından gelenlerden üst yola çıktığı sırada bileziği yere dağılması, bileziği yere belirtileri benim peşimden gelmeyin.” gülerek kaçmaya başladı.

Kovalamacayı gören ve o sırada istirahatte olduğu öğrenilen çarşı mahalle bekçisi YEB, olayın gerçekleştiğini öğrenince hızla aracına bindi.

Zonguldak ta Bunu yapmak zorundayım değille kuyumcudan bilezik çalma #3

Kovalamaca dolmuşta oğlu bulundu

Zanlının dolmuşa binebileceği ihtimali üst yola çıkan çarşı mahallesi bekçisi, karşıdan gelen dolmuşun önünü kesti.

Hırsızlık zanlısının dolmuşta tespit edilmesi üzerine olay yerine polis ekipleri çağrıldı.

Gözaltına kafesi polis yetişkinliğe götürülen zanlı hakkında işlem başlatıldı.

Zonguldak ta Bunu yapmak zorundayım değille kuyumcudan bilezik çalma #4

“Polise haber verme iki mislini ödeyeceğim”

Zanlının olay yeri bileziği alarak kaçtığı sırada kaldıkları notta yazılanlara dikkat çekici iş yeri sahibi Ahmet Danış, yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Dünkü konut olayı da kapkaç marifetiyle bir müşterimizin bileziği alarak kaçmasından doğan bir olay. Normal müşteri olarak geldi. Göstermemi istedi.Gösterdim.’Bunun büyük boyu olsun’ dedi.O biraz daha kalın.’Bakabilir miyim?’ dedi.Onu çıkardım.

İçerisine isim yazılıp, yazılamayacağı yazılabilir. Yazılmaz ama isteyebilirim dedim. ‘Kredi kartına alabiliyorlar’ diye sordu. Kredi kartında limit olduğunu söyledi. ‘Sonrasında da bunu yapmak zorundayım’ dedi ve elindeki kâğıdı yapmaktan kaçarak gitti. Kâğıtta, ‘Kusura bakma bunu yapmak zorundayım. Polis haber verme. Birkaç gün sonra iki misli parasını ödeyerek tahsilatı hallederiz.’ gibi cümleler yazıyordu.

Kaçarken bileziği merdivene terk edildi

Peşinde koştuğumda, arkadaşlara tutun diye bağırdığım zaman taksici arkadaşlar peşine koştular. Bayağı uzaklaştıktan sonra bileziği merdivende gidecek, ‘Peşimden gelmeyin. Bileziği merdivene çıkmak’ diye bağırmış. O tamamen orada tesadüfen bulunan gece bekçisi arkadaşımız olayı anlayınca giderken beraberinde, üst yoldan giden dolmuşa bindiğini tahmin ederek, dolmuşun peşinden gidenler.

Hırsız, kaçarken dolmuşta yakalandı

Dolmuş durduruluyor ve şahıslar indiriliyor. Polis merkezi aranarak yakalandığını söylüyorlar. Polis memurları oradan oraya onu teslim alıp karakola getiriyorlar.”

Zonguldak ta Bunu yapmak zorundayım değille kuyumcudan bilezik çalma #5

“Çaresiz olduğunu düşündüm, şikayetçi olmadım”

Polisin olayla ilgili çalışmasını sürdürdüğünü anlatan iş yeri sahibi Ahmet Danış, ölü zanlısından şikayetçi olmadığını belirten “Son durumu bilmiyorum. Memurlar içinden kamera kaydı istediler. bugün. Sorgusu yapıldı. Şikayetçi olmadım ben. Aslında olmak gerekiyor ama böyle yazı bırakmış. Çaresizliğinden dolayı olduğuna inanarak şikayetçi olmadım.” diye konuştu.

serbest bırakıldı

İHA’nın haberine göre, ölen zanlısı İ.B., emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Zonguldak ta Bunu yapmak zorundayım değille kuyumcudan bilezik çalma #6

Leave a Comment